2006-05-10, 20:49
|
#550
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
|
Dot.: Filtry UV a makijaż
Cytat:
Napisane przez Erato
L_V, jestem pod wrażeniem  Gdzieś Ty to znalazła? Na razie przeczytałam to z "koboproducts" no i nie dowiedziałam się właściwie nic nowego. Poza tym może, że czerwone tlenki żelaza są mniej destabilizujące niż żółte i czarne  Konkluzja z tego artykułu jest taka, że pigmenty i filtry fizyczne "degradują" parsol, chyba że są w otoczkach silikonowych, wówczas parsol zachowuje około 76% swojej aktywnosci.
No, tylko że, parsol w amerykańskich kosmetykach NIGDY nie występuje w połączeniu z tinosorbami lub mexorylami  A ze skąpych uwag Basi wynikałoby, że te filtry "stabilizują" parsol. Na ile go "stabilizują", tego wciąż nie wiemy 
|
Otóż to , Erato. Wspomnieli o pigmentach w otoczkach silikonowych, a o taloku i mice nie. Są wg mnie dwa powody: 1) jest to tak oczywiste, ze niewarto o tym pisać; 2) Nie zostało to wystarczająco dostatecznie potwierdzone naukowo.
A co do tinsorbów i mexoryli - w stanach sa one jeszcze w fazie testów, nie zostały jeszcze dopuszczone do użytku powszechnego przez FDA
|
|
|