Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-25, 22:48   #1
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971

Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe


Witam serdecznie!
To nowy wątek dotyczący prostowania keratynowego (żeby nie pisać w tym o prostowaniu chemicznym). Tym rodzajem prostowania interesuję się już od ok. pół roku, postaram się odpowiedzieć na wasze pytania .

Zacytuję informacje znalezione w internecie, z którymi się zgadzam:

-Różnica pomiędzy prostowaniem chemicznym i istota metody

Formuła opiera się na keratynie, stanowiącej naturalny budulec włosa. To jest podstawowa cecha, odróżniająca tę metodę od tzw. trwałej prostującej, w której substancja chemiczna (najczęściej tioglikol amonu) powoduje zrywanie mostków dwusiarczkowych, odpowiedzialnych za utrzymanie naturalnego wzorca skrętu włosów. Metoda keratynowa zaś nie ingeruje w we wnętrze włosa (a więc nie nie ma ryzyka zniszczenia jego struktury). Polega na zaprasowywaniu w pasma włosów keratyny, która szczelnie otacza włos. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia włosów i zredukowania ich nadmiernej puszystości (czupryna przestaje być "pierzasta"). Przy odpowiedniej metodzie prasowania można uzyskać podniesienie włosów u nasady, by uniknąć nadmiernego przylegania pasm do skóry głowy.

-Efekt

Ostateczny rezultat zabiegu zależy od typu i gęstości włosów. Im grubsze i bardziej gęste, tym trudniej poddają się wygładzeniu. Najlepszy efekt uzyskiwany jest na włosach bardzo puszących się, ale z natury cienkich.

Fryzjerzy zajmujący się wykonywaniem tego zabiegu zastrzegają, że nie należy oczekiwać, iż po wyjściu spod prysznica będziemy mieli od razu idealne włosy bez potrzeby ich ułożenia. Metoda keratynowa ma na celu skrócenie czasu potrzebnego na modelowanie włosów, nie eliminuje zaś konieczności ich układania. Po każdym umyciu włosów zalecane jest wysuszenie pasm przy użyciu szczotki szkieletowej (płaskiej) i suszarki. Tu dodam, że po ENCANTO miałam efekt włosów po prostownicy bez suszarki.

-Na jak długo prostuje włosy?

Od 3 do 5 miesięcy w zależności od rodzaju włosów ( grube, kręcone), ilości zabiegów chemicznych (koloryzacje, rozjaśnianie) wykonanych po terapii. Również wpływ ma częstość mycia włosów.

-Jak dbać o włosy po zabiegu?

Niewskazane jest:

używanie szamponów zawierających sól (niemal wszystkie preparaty tego typu z supermarketowej półki mają ją w swoim składzie)

stosowanie odżywek bez keratyny

Te czynniki powodują utratę keratyny, a więc skracają trwałość zabiegu. Ponadto, korzystanie z chlorowanego basenu wymaga uprzedniego zabezpieczenia włosów odżywką i spłukania ich wodą po zakończeniu kąpieli.

Polecam szampon BabyDream (rossman) czy Hipp.


- Jak wygląda taki zabieg?


1. umyć 2-3 razy włosy specjalnym szamponem
2. na wilgotne włosy nakładamy treatment (ok. centymetra od skóry głowy), bardzo dokładnie, jak farbę. Po nałożeniu odczekujemy 15 min i włosy suszymy. Prostujemy cienkie pasemka po 6-7 razy prostownicą z wysoką temperaturą (keratyna wbudowuje się w zniszczone włosy). po 30 min myjemy włosy specjalnym szamponem.
3. nakładamy odżywkę z keratyną na 15 min, po tym czasie spłukujemy 50% odżywki i powtarzamy pkt. 2 od momentu suszenia do momentu wyprostowania.

-Jaką markę wybrać?


Na naszym rynku w salonach dostępny jest zabieg Coppoli oraz Global Keratin. Jaka jest różnica? Moim zdaniem Coppola raczej wygładza a Global Keratin bardziej prostuje włosy. Obydwa zabiegi są wykonywane bez pkt. 3 z części 'Jak wygląda taki zabieg?". Filmiki z prostowania są dostępne na youtube .
Osobiście bardzo polecam produkty firmy ENCANTO (na których ja pracuję).
Dostępne są na ebayu, a sprowadzane z Brazylii. Prostowanie to obejmuje wszystkie opisane etapy.
Jaka jest różnica?
Po prostowaniu Coppolą czy GK nie można myć włosów przez 3 dni, a kontakt włosów z wilgocią może się źle zakończyć.

Uff... Czy o czymś jeszcze zapomniałam?
Wklejam fotki moich hairów dla zainteresowanych


Edt.

LINK WSPOLNE ZAMOWIENIA :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...2#post18579792

Edytowane przez Ehinokokus
Czas edycji: 2010-04-16 o 13:18
Ehinokokus jest offline