Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-22, 17:19   #331
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez malinowydzemx3 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę:
Nivea Baby Szampon i płyn do kąilei 2 w 1.
Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, Cocamidopropyl Beaine, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Plamte | Maris Sal, Bisabolol, Sodium Chloride, Citric Acid, Polyquatermium-10, Sodium Benzoate, Parfum.
Z góry dziękuję
Dominuje tu sqadnik pochodzenia roślinnego - niejonowy ŚPCz; jest on często używany w produktach dla dzieci i osób o wrażliwej skórze gdyż jest łagodny i nie podrażnia. Kolejny sqadnik ma budowę i charakter podobne do klasycznego SLS, spełnia tu rolę czynnika pianotwórczego; dwa kolejne ŚPCz to łagodne substancje pochodzenia roślinnego. Następnie mamy sól morską, która posiada właściwości energetyzujące, nawilżające, kondycjonujące, jest bogata w mikroelementy (sole magnezu, sodu, krzemu i fosforu) oraz bisabolol który łagodzi podrażnienia skóry, chroni przed powstawaniem zaczerwienień i uczuleń, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Sól kuchenna pełni tu rolę zagęstnika, za nią mamy kondycjonujący i antystatyczny polyquat oraz substancje zapachowe i konserwujące.

Wygląda na przyjemne myjadło o wartościowym sqadzie
Ze względu na obecność polyquaternium niezgodny z CG.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Martek_ Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie ale mam jeszcze pytanie:
Próbuję przenieść się na metode CG z takim najlepszym dla mnie udoskonaleniem. Czy szampon z SLS, SLES itp np raz w tygodniu zmyje te Polyquartenia? Albo jak często będę musiała takiego szampnu używać?
myślę że mycie szamponem raz w tygodniu spokojnie wystarczy zresztą trzeba obserwować włosy, jeśli coś zacznie się nadbudowywać to zauważysz że są obciążone, klapnięte i wtedy sama będziesz mogła ustalić odpowiednią dla siebie częstotliwość mycia
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując