Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - FAQ dla kręconowłosych - zajrzyj, zanim zapytasz
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-26, 14:16   #32
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: FAQ dla kręconowłosych - zajrzyj, zanim zapytasz

Przekarmienie włosów proteinami i składnikami nawilżającymi

Walcząc o nawilżenie i regenerację włosów za pomocą bogatych składowo produktów, domowych masek często z dodatkiem półproduktów kosmetycznych możemy się zagalopować i przekarmić nasze włosy proteinami lub składnikami nawilżająco-odżywczymi.
W efekcie mimo starań i najlepszych chęci loki wyglądają na przesuszone lub gumowate i wątłe.

Poniżej zamieszczam krótki opis objawów przekarmienia proteinami lub prze-nawilżenia włosów oraz porady jak sobie z takim problemem poradzić:

Za dużo protein lub/i za mało nawilżenia: włosy są suche, łamliwe, mało elastyczne, łamią się pod wpływem lekkiego naciągania.

Za mało protein lub/i za dużo nawilżaczy: włosy 'super-elastyczne', ciągną się bez końca gdy je rozciągamy, są zbyt miękkie zwłaszcza gdy są mokre, są słabe, wątłe.

Co zrobić gdy przekarmisz włosy proteinami: umyj włosy szamponem oczyszczającym, głęboko nawilżaj i odżywiaj włosy, unikaj protein.

W razie 'zwykłego' przekarmienia składnikami nawilżającymi: stosuj produkty z proteinami, w trakcie dnia aplikuj produkt w sprayu zawierający proteiny.

Ponieważ łatwiej przekarmić włosy proteinami niż przekarmić je substancjami nawilżającymi, dlatego gdy nie jesteś pewna jaka jest przyczyna łamliwości twoich włosów najpierw oczyść je szamponem celem usunięcia ewentualnego nadbudowania, następnie potraktuj je silnie nawilżająco- odżywczą kuracją. Jeśli to nie pomoże zafunduj im kurację proteinową.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której łatwo zapomnieć; włosy można nie tylko przekarmić ale i pozbawić je nawilżenia i protein. Przeanalizuj swoją dotychczasową pielęgnację, weź pod uwagę ewentualne wysuszające czynniki atmosferyczne i zabiegi niszczące włosy. Jeśli twoje włosy są suche, sianowate, kruche, łamliwe, napuszone (nazwijmy to syndromem afrykańskim), końcówki suche/zniszczone może to być wynikiem braku nawilżenia i braku protein.

Banalna to uwaga, ale zazwyczaj trafna: najlepszy jest złoty środek i umiar.
Dobrze jest obserwować swoje włosy i stosować produkty dostosowane do aktualnych potrzeb naszych włosów.Przykłady produktów zawierających proteiny:
L'Biotica, Moc Natury Wax Latte, Intensywnie regenerująca maseczka do osłabionych włosów z proteinami mlecznymi (zawiera silikon amodimethicone)
L'Biotica, Quick Wax, Dwufazowa odżywka w sprayu bez spłukiwania do włosów osłabionych (zawiera silikony)
Artiste odżywka regenerująca (zgodna z CG)
Garnier Fructis, Volume Restructure, Odżywka wzmacniająca, zgodna z CG
Rossmann, Yung, Seidenglanz Spülung (Odżywka 'Połysk jedwabiu') zawiera q-87


Przykłady produktów bezproteinowych:
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów osłabionych z tendencją do wypadania, zgdna z CG
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych, zgodna z CG
NaturVital , Active Hair Loss Conditioner (Aktywna odżywka do włosów skłonnych do wypadania) (dostępna w drogeriach Natura), zawiera silikon cykliczny
Nivea, Beautiful Age, Odżywka w piance do włosów cieńkich i wymagających, zgodna z CG

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-07-16 o 20:32
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora