Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - AKWARIUM - część I - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-19, 15:14   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Bojownik

bojownik w warunkach naturalnych mieszka niemalże w kałuży. potrafi nawet zakopać się w mule i przeżyć [doczekać pory deszczowej ]. niemniej nie świadczy to o tym, że jest mu tak dobrze [to sytuacje krytyczne] -> ja ostatnio popłakałam się w sklepie zoologicznym widząc mętne oczy u tych rybek umieszczonych w plastikowych kubeczkach. mętna rogówka, łuski aż zbielałe .

mój bojownik jada suchą karmę - podobno jak przyzwyczaić takiego bojownika do larw komara to potem niechętnie "przerzuca się" na suchy pokarm.. a takie larwy trzeba regularnie kupować i.. podobno gdy bojownik nie wyje wszystkiego to zaczynają brzydko pachnieć.

wszyscy znani mi akwaryści powiedzieli, że bojownik to jednya rybka nadająca się do kuli - mój Barcio żyje w duuuużej kuli, ma dwóch kolegów - ślimaków [jakoś bałam się o życie ewentualnego glonojada ].

bojowniki nie lubią filtrów [ruchu wody] ale ja umieściłam takowy, bo woda lubi zachodzić glonami, resztkami jedzenia.. ustawiłam filtr na najniższe obroty i leciutko się filtruje a Barcio nawet wymyślił sobie sport - czasem mierzy się ze strumieniem wody - płynie pod prąd. a jak na jedną rybkę i parę ślimaków takie delikatne czyszczenie wystarczy.

Bojowniki lubią ciepło. Temperatura pokojowa to podobno minimum. Ja mam taką nakładkę z żarówką. Żarówka oświetla rybce życie, podgrzewa wodę.. a nakładka uniemożliwia rybce wyskoczenie z wody. Mój Barcio jak sypię mu pokarm to skacze do góry po płatek [taki z niego mądrala] - znam zatem jego możliwości, no i oglądałam "Finding Nemo" - i wiem co potrafią zrobić rybki, żeby wydostać się na wolność

rybkę lepiej przegłodzić niż przekarmić. generalnie instynkt każe rybkom jeść wszystko co dostaną.. a to może być za dużo. mi pani w sklepie poradziła abym raz na tydzień robiła Barciowi głodówkę.

mój Barcio o mało się nie utopił pewnego pięknego dnia [bojowniki pobierają tlen z atmosfery, nie potrafią oddychać pod wodą] . wpłynął za filtr i nie umiał się wydostać. dobrze, że byłam w domu. oswobodziłam chłopaka, był taki biedny jak te bojowniki z zoologicznego . mętne oczka i zbielałe płetwy.. szybko doszedł do siebie.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora