Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-23, 11:50   #3000
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:
AVON,Advance Techniques Daily results, Nabłyszczający spray podkreślający kolor włosów

alcohol denat, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, trimethylsiloxyphenyl dimethicone, panthenyl ethyl ether, peg-12 dimethicone, parfum, ethylhexyl methoxycinnamate, amodimethicone, aqua, palmitoyl hydrolized wheat protein, palmitic acid, creatine, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, amyl cinnamal, hydroxycitronellal, coumarin, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone
Hm... już na samym początku - alkohol, czyli coś czego generalnie nie lubię. Jest go bardzo dużo, nie jest rozrzedzony wodą, stanowi główny rozpuszczalnik. I niby szybko odparowuje z włosów, ale ja zasadniczo wolę, jak w składzie jest gdzieś dalej, a już na pewno po wodzie, o ile w ogóle musi być.
Potem dużo silikonów róznorakich, odpowiedzialnych za nabłyszczenie, wygładzenie nierówności, także wzmocnienie.
Jeszcze dalej filtr UVB [niebieski] - ma zapobiegac płowieniu koloru.
W sprayu znalazło się również trochę substancji odżywczych [proteiny np.] i nawilżające wyciągi z alg, jednakże ich ilości w preparacie - śladowe, raczej nie ma się co cudów spodziewać.
Raczej na nie.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora