Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-08, 12:44   #544
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez kyiomi Pokaż wiadomość
Prosze o analize skladu tego szmponu:

1. SANO BABY made in Israel

Sklad: water, disodium cocoamphodiacetate, cocamidopropyl betaine, polysorbate 20 peg-150 distearate, sodium chloride, fragrance (supplement), chydrochloric acid, 2-bromo-2nitropropane-1,3-diol, magnesium laureth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate.

Producent zapewnia delikatne mycie, niedrazniace oczu dziecka, niepowodujace lez. Wlosy maja byc swieze i blyszczace. Tyle zrozumialam, co napisali po hiszpansku.

Mam wlosy blond, krecone. Uzywam tego szmponu ok 2 tyg, chcialabym wiedziec, czy przy dluzszym stosowaniu nie wysuszy i nie zniszczy mi wlosow?
W tym szamponie oddzieliłabym 2 kwestie. Pierwsza to użyte detergenty. Rzeczywiście, są one łagodne i szampon nie powinien wysuszać włosów.
Druga kwestia do pozostały skład szamponu. Nie ma w nim ani jednego składnika pielęgnacyjnego ani łagodzącego detergentowe działanie. Nawet gliceryny, która jest tania jak barszcz, nie wspominając już np. o pantenolu.
Ponadto, jak na szampon dla dzieci, to moim zdaniem skład jest co najmniej dziwny. Mamy wysoko w składzie sól, a zaraz po zapachu jest kwas solny, który jest używany jako składnik pomocniczy w szamponach przeciwłupieżowych. Występuje również mało przyjemny konserwant, zawierający pochodne formaldehydu Porównując skład tego szamponu z innymi dla dzieci (choćby Babydreamam albo Hippem) ten jest co najmniej nieodpowiedni.
Reasumując, ze względu na dobranie detergentów wysuszyć włosów nie powinien, ale nie niesie dla nich żadnej korzyści.
A od dzieci to trzymałabym ten szampon z daleka

I jeszcze jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze a propo maski, którą zanalizowała Syrenka, to absolutnie nie dawałabym jej na skórę głowy, bo z tego, co zrozumiałam, tak sugeruje producent. Nie ma sensu, nie ma w niej nic, co mogłoby na niego korzystnie zadziałać.

Zgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując