Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-09-19, 06:24   #1027
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Kupiłam w Lidl'u szampon do włosów za niewielką cenę (około 5zł).
Czy możecie mi powiedzieć, czy dobrze oczyści włosy, a przy tym ich nie wysuszy (a może i nawilży)? ...i czy nada objętości, jak zapewnia producent?

Cien prowitaminowy szampon do włosówVolume & Style
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Panthenol, Glycol Distearate, Citric Acid, Betaine, Sodium Benzoate, Parfum, Laureth-4, Potassium Sorbate, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Salicylate, Polyquaternium-10, Linalool, Citronellol, Formin Acid
Tradycyjny szampon z dodatkiem niewielkiej ilości aminokwasu antystatyków i hydrolizatu. Zawiera dwa najpopularniejsze związki myjące, które poradzą sobie z usunięciem resztek sebum i zanieczyszczeń zewnętrznych. Ich działanie wzmacniać będzie Laureth-4 (głównie pod względem usuwania tłuszczu więc szampon przeznaczony jest bardziej do włosów przetłuszczających się). Potem mamy zagęszczającą sól oraz nawilżający i odżywczy pantenol. co do nadania objętości to nie sądzę by był to efekt zachwycający, ale odpowiadać za to będą antystatyki

Niezgodny z CG

---------- Dopisano o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Shameer Pokaż wiadomość
Znalazłam w KWC szampon dla dzieci z Barwy. Niektóre kręconowłose lubią dziecięce szampony, więc może komuś się spodoba. Tylko nie wiem czy skład jest ok...

Skład: Aqua, Disodium Laureth-3 Sulfosuccinate, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate,Panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Benzyl Salicate, 2-(4-tert-Butylbenzyl)propionaldehy de, Geraniol, Linalool.



https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...t-i-dzieci.htm
Szampon zwiera sporą ilość związków myjących. Głównym jest delikatny sulfobursztynian. Potem mamy detergenty pomocnicze (mniej delikatne). Dwa kolejne związki poza działaniem myjącym działają nawilżająco i pomagają zmieszać wszystkie składniki szamponu. Poza związkami myjącymi mamy składniki odżywcze pantenol i hydrolizaty protein

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę Bambino Szampon z witaminą B3
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...no-Szampon.htm

Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Disodium PEG - 5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Laureth - 2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Bisabolol, Parfum.
w szamponie jest spora ilość związków myjących. na czele delikatny alkilopoliglukozyd. potem detergent podobny do SLESu (można powiedzieć że jego odpowiednik). kolejne to związki myjąco-nawilżająco-stabilizujące. w szamponie mamy także niewielką ilość antystatyku, witaminy i łagodzącego bisabololu.

Niezgodny z CG

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka_g Pokaż wiadomość
To teraz ja mam prośbę o rozwikłanie chemicznych zagadek. Chyba jestem głupia ale nie wiem jak mam w opcjach pogrubić czcionkę, chyba się załamię.

Organic Root Stimulator Olive Oil Sheen Spray



INCI:Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) , Isobutane , Isopropyl Myristate , Olea Europaea Fruit Oil (Olive) , Lanolin ,Tocopheryl Acetate ,(vitamin E), Extracts of Aloe Barbadensis Leaf Juice , , Equisetum Arvense Extract (Horsetail) , Urtica Dioica Extract (Nettle),Chamomile (Anthemis Nobilis),Dimethicone Copolyol, Parfum (Fragrance) , Benzyl Alcohol , Benzyl Salicylate , Methyl Ionone , Geraniol , Hexyl Cinnamic Aldehyde , Lilial , d-Limonene , Linalool,Lyral,Alpha Iso Methyl Ionone

Spray ma za zadanie nawilżać i nabłyszczać oraz odżywiać kręcone włosy i to wszystko oczywiście w sposób "organiczny":P
W sprayu mamy:
emolienty- natłuszczają, nablyszczają, zapobiegają ucieczce wody. głównym atutem ma być tu oliwa z oliwek, ale ponieważ jest po mirystynianie izopropylu można podejrzewać że więcej niż 5% jej tu nie ma. Mirystynian ułatwi rozprowadzanie sprayu na włosach i zapobiegnie tworzeniu ciągłego filmu dzięki czemu skóra głowy nie "zapcha się" od parafiny.
Humektanty i substancje odżywcze- nawilżą włosy, wzmocnią je

Spray natłuści (nabłyszczy) włosy, nawilży je, raczej odżywi.
Co do "organiczności" tego sprayu- nie komentuję

Niezgodna z CG
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując