2010-09-25, 11:34
|
#3
|
Zadomowienie
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
|
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)
zaczęłam szukać w necie artykułów medycznych na ten temat. Stwierdziłam, że moje wypadanie włosów to typowe łysienie androgenowe. Jak je rozpoznać?
to łysienie typu męskiego, czyli włosy z tyłu głowy, z boków - są mocne i ładne, ale włosy na srodku głowy (na czubku) się przerzedzają aż do całkowitego wyłysienia. U facetów wypadają całkowcie + dodatkowe objawy: rosną im włosy na klacie 
U kobiet przerzedzają się na czubku glowy ale linia włosów na czole pozostaje, wypadają tylko te włosy które wyrastają około 1cm za tą linią, powiększają się zakola, nieco bardziej wydatnie rosną włosy na bakach (nad uszami i przed uszami), no i pojawić się może wąsik 
na szczęście mi nic na piersiach nie rosło nigdy, ale wiem, że niektóre kobiety mają wtedy włoski naokoło otoczek sutka.
Wiem co jest przyczyną tego łysienia androgenowego: winny jest DHT.
Każda kobieta ma w sobie pewną ilość testosteronu - zarówno my mamy testosteron jak i faceci. Oczywiście panowie mają go sporo więcej, ale my też mamy. W momencie kiedy bierzemy tabsy - estrogeny w nich zawarte wypierają jakby ten testosteron i dlatego niestety spada libido (przeważnie - ale oczywiście nie zawsze). Włosy się robią ładniejsze (oczywiście piszę tu tylko o osobach mających ten problem czyli kobietach łysiejących androgenowo) ale po odstawieniu tabsów dramat powraca - czyli wszystko wypada. Zresztą to samo jest w czasie ciąży - włosy są ładne, a po urodzeniu dziecka - sypią się graściami (tak mniej więcej gehenna się zaczyna po skończeniu karmienia piersią).
Co to jest to DHT?
To jest pochodna testosteronu, nazywa się dyhydrosteron (w skrócie DHT) i powstaje na skutek rozpadu testosteronu w procesie 5 Alfa reduktazy.
Skoro wypieranie z naszego babskiego organizmu testosteronu za pomocą tabsów (hormonów) pomaga ale na chwilę i niestety niesie dla nas skutek uboczny czyli brak popędu seksualnego, tycie itd.... wywnioskowałam, że nalezy załatwić problem DHT 
przeczytałam multum opracowań i znalazłam sposób.
Dlaczego nie wszystkie kobiety i nie wszyscy faceci mają problem z łysieniem androgenowym?
Dlatego, że u niektórych facetów i kobiet mieszki włosowe znajdujące się na czubku głowy są całkowicie odporne na działanie DHT. Takie osoby mogą całe zycie nie dbać o włosy, myć je szamponem za 3 zeta i farbować, rozjasniać i nie wiadomo co a i tak będą mieć zawsze cudne i gęste włosy.
Niestety u części osób (u mnie również) mieszki włosowe które są na czubku głowy są wrażliwe na DHT i po prostu dochodzi do miniaturyzacji tych mieszków, wypuszczają coraz mniej włosów (nie po 3 sztuki z mieszka tylko np. po 1 włosku), włosy są słabsze, wolniej rosną, błyskawicznie wypadają (cykl zycia włosa skaraca się z przec.5 lat do np.6 mcy - w skrajnych przypadkach nawet do 1,5mca).
Trzeba "załatwić" DHT 
do tego służą blokery DHT
są różne - hormonalne - tylko dla facetów i na receptę
i ziołowe 
========================= =================
wklejam kilka fotek żebyście zobaczyły efekt 
---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------
Cytat:
Napisane przez noseknosek
Ale gdzie ten Twój sposób w takim razie?
|
trochę cierpliwości 
mi zajęło dojście do tej wiedzy ponad rok
|
|
|