Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-10-31, 10:44   #1335
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Freeman Papaya and Coconut Color Retention Conditioner - Odżywka do włosów farbowanych 400 ml

Water (Aqua), Cetyl Alcohol, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Extract, Macrocystis Pyrifera Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Cocamidopropyl Betaine, PEG-75, Lanolin, Polysorbate 60, Glycerin, Stearalkonium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Stearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Benzyl Benzoate, Limonene, Fragrance (Parfum).

400ml/19,90zł
Wygląda na lekką odżywkę z potencjałem wzmacniającym ze względu na ekstrakty, których z uwagi na miejsce w składzie może być sporo.

Papaya zawiera sacharydy, cukry, proteiny czy witaminy (A, B, C), ma działanie m.in. antybakteryjne. Zawiera również enzym, który łamie/rozkłada (break, degrade) proteiny. Znalazłam wątek na forum LHC gdzie dziewczyny mają obiekcje na temat tego składnika
http://forums.longhaircommunity.com/...p/t-49606.html

Potem mamy ekstrakt z kokosa, który jest emolientem, kondycjonuje włosy; ekstrakt z morszczynu, który jest źródłem witamin, mikroelementów, dodaje blasku włosom.
W dalszej kolejności dodano nawilżający i wzmacniający pantenol oraz witaminę E i A, które zadziałają antyoksydacyjnie. Składników po nich występujących raczej wiele nie będzie.
Dalszy ciąg skład to detergent betataina kokamidopropylowa, która ma właściwości myjące, antystatyczne, lekko natłuszczające i przeciwbakteryjne. Ma prawdopodobnie za zadanie ułatwić zmycie odżywki z włosów.
Dalsza część to mieszanina emolientów, humektantów i antystatyku.

Odżywka zawiera filtr UV.

Zgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując