Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-05, 18:08   #1382
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
musze zrobic uktualnienie, jakis czas temu miss jessie's wprowadzila zmiany do paru kosmetykow ale niestety nie wiem kiedy i do ktorych, dlatego do konca nie jestem pewna dlaczego na BC sklad Curly Buttercreme jest inny od tego co ja mam, wczoraj to odkrylam jak sobie przegladalam analizy Syrenki

tutaj sklad pierwotnie wpisany i jego analiza, a ponizej aktualny sklad spisany z opakowania

Curly buttercreme/miss jessie's


Water, petrolatum, glycerin, mineral oil, acetylated lanolin, glyceryl stearate, peg-100 stearate, crambe abyssinica seed oil, wheat germ oil, butyrospermum parkii (shea butter), theobroma cacao (cocoa) seed butter, hydrolyzed keratin, panthenol, peg-8 dilaurate, ceteareth-20, stearyl alcohol, triethanolamine, fragrance, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, dmdm hydantoin, iodopropynyl butylcarbamate, orange 4 (c1 1550), yellow 10 (C1 47005)


Syrenko moglabys looknac?


W składzie przeważają emolienty ze sporym dodatkiem gliceryny.
Jest również pantenol i hydrolizowana keratyna.

Emolienty, w tym oleje i masła (shea, kakaowe, modrak abisyński, pszeniczny) a także olej mineralny, lanolina (będąca też antystatykiem) i nafta wygładzą włosy, zapewnią natłuszczającą ochronną (np. przed zimnem) otoczkę, ułatwią rozczesywanie, zniwelują elektryzowanie
Gliceryna nawilży - przyciągnie i zatrzyma wodę.
Pantenol wzmocni, keratyna ma potencjał regenerujący.

Poprzedni skład z uwagi na wysoką pozycję zapachu miał mniej substancji znaczących dla włosów.
Tam mieliśmy na początku więcej olejów i natłuszczaczy pochodzenia roślinno - zwierzęcego, tu przeważają pochodne olejów parafinowych, ale mamy też oleje roślinne. Tu jest więcej gliceryny, na plus obecność keratyny i pantenolu.

Co do zgodności z CG nie jestem pewna zmywalności
acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ale jest go stosunkowo mało w kremie.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując