Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-23, 17:25   #1512
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Syrenko
Tak jak wspomniałam wcześniej te odżywki, ktore przepisałam i są u mojej fryzjerki różnią się składowo. Także myslę, ze nie masz mi za złe, ze wkleje je tu do wątku ?

Prosze o analizę odżywki b/s i odżywki d/s i szamponu z serii z.one concept
Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość


Z.One Concept Simply Zen restructure in deep remedy deep restructuring fluid for dry or damaged hair (odżywka nawilżająca i ochronna bez spłukiwania do włosów suchych)

Ingredients: Propylene Glycol, Alcohol Denat, Aqua/Water, Myristyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Rice Protein, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Aloe Barbadensis Gel, Aloe Barbadensis Leaf Juice,Lavendula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Bambusa Vulgaris Sap Extract, Parfum (Fragrance), Alpha-Isomethyllonone, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool.




Pierwszy to glikol propylenowy, humektant, promotor przejścia, nawilżacz. Potem alkohol, również promotor przejścia, przyspiesza schnięcie włosów, ale może wysuszyć jeśli nie jest zabezpieczony przez humektanty i emolienty; trudno jednoznacznie stwierdzić jak będzie tu; początek składu to spora dawka glikolu a nie wody, po alkoholu i wodzie mamy emolient, antystatyk i proteiny.
Emolient zatrzmuje wodę wewnątrz włosa, antystatyk wygładzi łuskę włosa, ułatwi rozczesywanie; hydrolizowane proteiny pszeniczne oraz ryżowe wygładzą, mają działanie antystatyczne, ochronne. Ciąg dalszy to oliwa z oliwek - natłuści, podziała jako emolient. Następnie: aloes, ma działanie nawilżające, bogaty jest w aminokwasy, polisacharydy, witaminy itd.
W następnej kolejności kilka ekstraktów, które zapewne dużego wpływu na włosy mogą nie mieć, jest tu lawenda czy bambus.

Podsumowując, spray zawiera składniki nawilżające, ochronne, antystatyczne. Acz należy obserwować włosy pod kątem ewentualnego działania wysuszającego alkoholu.

Zgodne z CG


---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie czy żel poradzi sobie ze zmyciem olejów?Używam kokosowego,oliwy z oliwek,jojoby i lnianego.Z góry dziękuję
jeśli mogę to powiem, że trudno powiedzieć; są osoby, którym oleje schodzą przy myciu odżywką i są takie, które bezwzględnie potrzebują SLESów.


Cytat:
Napisane przez cheveux_boucles Pokaż wiadomość
KosmetologI , bardzo dziękuję za analizę ! Nie napisałaś, że szampon jest niezgodny z CG- więc chyba jest zgodny ?;-)
AAA nad szamponem poprosiłam jeszcze o analizę maski stylizującej, ale chyba nie zauważyłaś?? Jak znajdziesz czas to również poproszę. Bardzo dziękuję ! Pozdrawiam.
Kosmetolog1 analizuje raczej tylko szampony
to lubi;
ja na odwrót, szamponów nie lubię, inne produkty bardziej


Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-11-23 o 17:28
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując