Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-26, 18:39   #1531
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
ja dziś dorwałam w drogerii (wrocław, feniks, 2piętro )
tę maskę Marion, MariColor, Regenerująca maska ożywiająca kolor włosów farbowanych wersję do włosów brązowych

skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Hydrolyzed Keratin, Isopropyl Myristate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Parfum, Polyquaternium-10, Methylparaben, Triticum Vulgare Germ Oil, Propylparaben, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Lawsonia Inermis Extract, Juglans Regia, Polyquaternium-59 (and) Butylene Glycol, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, +/- [Basic Red 51,3-Nitro-P-Hydroxyethylaminophenol, HC Blue No.2, C.I. 10385, Disperse Violet 1, HC Red No.3, HC Yellow No.2, C.I. 60730], Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl Cyclohexencarboxaldehyd

martwi mnie ten ostatni składnik, niby nie powinno go być dużo, ale jednak ten aldehyd w nazwie niepokoi...
W sumie niezła ta odżywka, nie przeładowana, zawiera emolienty (w tym oleje), humektanty, antystatyki i dosyć wysoko hydrolizowaną keratynę.
To co się liczy, czyli występuje przed zapachem i pierwszym konserwantem to:
* antystatyk: wygładzi łuski, ułatwi rozczesywania, zniweluje elektryzowanie
* emolienty, w tym olej migdałowy pokryją włosy filmem, który natłuści i zatrzyma wodę wewnątrz wodę.
* humektant: glikol propylenowy: nawilży, jest też rozpuszczalnikiem i promotorem przejścia
* hydrolizowana keratyna ma zdolności wzmacniające i regenerujące.

Pantenol, filtr UV czy ekstrakty, które mogłyby wpłynąć na kolor występują po zapachu i konserwantach.

Niezgodna z CG ze względu na PQ-10, które występuje jednak dopiero po zapachu.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując