Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Powolutku ale porządnie. Być FIT do LIPCA 2011. : )
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-09, 09:35   #2305
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: Powolutku ale porządnie. Być FIT do LIPCA 2011. : )

Cytat:
Napisane przez krtek_ Pokaż wiadomość


jakie właściwości ma biała herbata? daje coś, tak jak zielona, czy czerwona? ma pudełko w domu, ale jakoś nie mogę się zebrać i spróbować.

zieloną bardzo lubię, zwłaszcza z Tetleya, z guaraną. czerwoną piję, jak się ciężko czuję, delikatnie przeczyszcza.
Widzę, że już pare info o białek herbacie było, ale zapodam jeszcze króciutko:

Właściwości białej herbaty:

* zawiera dużo witaminy C oraz kofeiny, która intensywnie pobudza i orzeźwia. Ma działanie orzeźwiające, ale także, co niezwykle istotne, wspomaga koncentrację. Polecana jest szczególnie na lato dla tych, którzy w upały muszą pracować intelektualnie. Wielu poleca ją także zamiast kawy. Jest o wiele zdrowsza, a również silnie pobudza. Jest również środkiem, który redukuje napięcie i stresy

* posiada najsilniejsze właściwości antyoksydacyjne i antymutagenne (zmniejsza ryzyko powstawania zmian nowotworowych w komórkach) ze wszystkich znanych herbat, trzy razy większe niż zielona herbata. Dlatego poleca się ją przede wszystkim tym osobom, które mogą być obciążone genetycznie chorobą nowotworową

* zawiera polifenole, chroniące organizm przed atakiem wolnych rodników, które są odpowiedzialne za proces starzenia się organizmu. Biała herbata zawiera aż 47% polifenoli , to znacznie wiecej niż zielona, która ma ich 20%. Jedna filiżanka białej herbaty zawiera tyle polifenoili, ile 12 szklanek soku pomarańczowego. Dlatego nazywana jest często „eliksirem młodości”.

Cytat:
Napisane przez BlackSheWolf Pokaż wiadomość
hmm a co do herbat to ja np. pije codziennie czerwoną, 2 szklanki i jakoś nie wogóle nie przeczyszcza

Po co ja dziś właziłam na tą wagę tylko mi się odechciało wszystkiego ;( 3 tygodnie diety plus intensywne ćwiczenia. I co ? waga stoi....
Jak dla mnie czerwona herbata też przeczyszczająco nie działa, za to polecam zjeść 3 suszone morelki:P albo na noc namoczyc w szklance wody 3 morele suszone albo 3 śliwki suszone i rano wypić

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

no i ja oczywiscie mam zastój w cwiczeniach, wczoraj caly dzien zajecia i jedyna moja aktywność to tam i spowrotem na piechotke, a dziś idę na na 13 i wracam wieczorem i pewnie to samo...
a poza tym @
ale od jutra się poprawię
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora