Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-11, 16:08   #3902
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Co studiujesz/ studiowałaś/ chcesz studiować? - WĄTEK ZBIORCZY :)

Cytat:
Napisane przez rogacja Pokaż wiadomość
Z pewnością po historii są przynajmniej perspektywy pracy w archiwum, bibliotece, muzeum, wydawnictwie, prasie, szkole, biurze turystycznym. Może to mało płatne zawody, ale są. Natomiast po stosunkach międzynarodowych albo dziennikarstwie nie ma się perspektyw na ZADNĄ pracę, bo NICZEGO się nie umie. Pewnie, że dyplomaci i niektórzy dziennikarze dobrze zarabiają, ale nie łudźcie się, że nimi zostaniecie . Tylu dyplomatów, ile kształcą stosunki międzynarodowe w całej Polsce i tylu dziennikarzy, ilu kształcą dziennikarstwa w wyższych szkołach seksu, biznesu i makijażu, w Polsce nie potrzeba, a do żadnej innej pracy nikt Was po takich studiach nie przyjmie. A ukończenie historii nikomu nie przeszkadza być dyplomatą, większość obecnych dyplomatów ukończyła historię, ani dziennikarzem.
Większość osób po historii, które znam , niestety skończyła w szkołach i szczyt ich ambicji to niestety nie jest. Wiadomo, tak naprawdę po każdych studiach można znaleźć ciekawą, dobrze płatną pracę, trzeba się tylko umieć ustawić, mieć aspiracje/ farta/ znajomości/ znaleźć się w dobrym miejscu w dobrym czasie ... Sama swego czasu chciałam studiować historię, ale zrezygnowałam, bo jeśli masz tylko takie studia, to możliwości są jednak troszkę ograniczone, co innego ,jak dojdą do tego np. te nieszczęsne stosunki czy dziennikarstwo. Ostatecznie wylądowałam na prawie , jak mi kiedyś starczy czasu i chęci to może hobbystycznie chwycę się jakiejś historii zaocznie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora