Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Klauzula sumienia dla farmaceutów.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-28, 13:05   #183
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: Klauzula sumienia dla farmaceutów.

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
I ważasz, że byłoby w porządku gdyby w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia wierzący ginekolodzy odsyłali cię jeden do drugiego bo on nie chce/nie potrafi uratowac Ci życia????
Gdyby sytuacja miała miejsce na dyżurze świętecznym gdy nie ma 5 innych kolegów, którzy odwalą za niego robotę?

Powiem brutalnie - dla mnie taki lekarz w razie śmierci pacjentki powinien byc ścigany jak za zabójstwo. Może niektórzy by się wtedy zastanowili przed wyborem ścieżki kariery co będzie należało do ich obowiązków, z jakimi trudnymi sytuacjami mogą się spotakc i czy mają do tego odpowiednie cechy charakteru, czy nie kłóci się to z ich światopoglądem.
tak samo jak kobieta ma prawo odmówić poddania się aborcji tak samo lekarz ma prawo odmówić wykonania jej z powodów ideologicznych. I nie przesadzaj, bo nawet na dyżurach świątecznych jest więcej niż 1 lekarz a takie przypadki są raczej rzadkością.
Tak jak napisałam w pierwszym poście w tym wątku, prawo pozwala lekarzowi odmówić wypisania środków antykoncepcyjnych jeżeli jest to niezgodne z jego przekonaniami, ale ten lekarz musi skontaktować cię z innym, który to zrobi. Więc dlaczego takiego prawa nei mieliby mieć farmaceuci?
Ja nie widzę problemu, gdyby lekarz powiedziałby mi, że nie da mi recepty. Ale nie, bo antykoncepcja jest be a NPR najlepsza, ale nie przepiszę, ponieważ to się kłóci z moimi przekonaniami. Po prostu wybrałabym innego lekarza.
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując