Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Podpaliła gwałciciela swojej córki, po roku wyszła z więzienia
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 14:43   #102
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Podpaliła gwałciciela swojej córki, po roku wyszła z więzienia

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
A czy myślisz, że ja lubiłabym zabijać, przeciez normalny człowiek tego nie lubi, to całkowicie zrozumiałe. Problem w tym, że z tymi zmianami w prawie to z reguły cienko niestety i to mi chodzi. W dawnych kara smierci była uważana za zrozumiałą zemstę pokrzywdzonego społeczeństwa na przestępcy. Dziś na szczęście nie, ale trzęsienie się nad zdemoralizowanym i bezwzględnym, pozbawionym skrupułów człowiekiem to kolejna skrajność. W każdym kraju wielu takich wychodzi na wolność, więc pytanie, gdzie te zmiany w prawie karnym? To co piszesz, to niestety szlachchetny idealizm, a prawda jest brutalna. Kiedyś usłyszałam wypowiedź fachowca, stwierdził, że wśród wypuszczonych na wolnośc po wielu nieraz latach odsiadki najwięcej było psychopatów, bo oni cudownie potrafią udawać poprawę. A przecież, żeby do końca być humanitarnym trzeba taką poprawę zakładać, prawda? Dziś mówi się o karze jako czymś, co ma uzdrawiać. I jeszcze raz powtórzę, bo tego chyba nie zrozumiałaś, nie chodzi mi o karę śmierci jako wyłącznie czystą sprawiedliwość, ale sposób zapobieżenia wydostania się groźnego człowieka na wolność. Bo to zawsze było, jest i będzie możliwe. Kara śmierci, tak jak więzienie, niestety nie uleczy niczego. Ale w skrajnych przypadkach może ocalić zdrowie i życie wielu niewinnych ludzi, którym wielokrotny morderca nie dał żadnej szansy.
I powiem ci oczywiście dlaczego nie zasnęłabym z tobą w jednym pokoju - faktycznie dobre -bo panicznie boję się fanatyków pod każdą postacią. Nigdy nie wiadomo w co przeradzają się głośno, a nawet agresywnie manifestowane idealizmy.[/COLOR] Ja takim ludziom nie bardzo wierzę.
Trzęsienie się? Chęć zamknięcia kogoś w małej celi z innymi osobami na resztę życia ze świadomością, że nigdy się nie wyjdzie, nazywasz trzęsieniem się nad kimś? To chyba ja powinnam bać się z Tobą przebywać w jednym pokoju.
A to co Ty piszesz to niby nie idealizm? Że kara śmierci będzie stosowana tylko w nielicznych, w 100% pewnych przypadkach? Nie rozśmieszaj mnie, tylko poczytaj coś najpierw na ten temst. Albo rozśmieszaj dalej, śmiech to zdrowie.
Nie, wtedy się jest naiwnym. Trzeba w ogóle uniemożliwić im wyjście na wolność i tyle.
A ja jeszcze raz powtórzę, że można temu zapobiec w inny sposób.
Myślę, ze za parę lat pewnie się dowiesz.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość

Wydłużenie?
Do ilu lat?
Do dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A czy dostając "dożywocie" nie mają szansy na wyjście wcześniej za dobre sprawowanie?
Pytam, bo naprawdę nie wiem.
Można, ale to zależy od sądu, etc, etc. Też dokładnie się na tym nie znam.
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Sprawiedliwie?
Nie ma jednej definicji tego, co jest sprawiedliwe, a co nie.
Dla mnie sprawiedliwością wobec pedofila jest ucięcie mu jaj, a dla Ciebie wsadzenie go do więzienia.
Jeśli żyjesz w danym społeczeństwie i państwie, to musisz się dostosować do jego norm sprawiedliwości i tyle. Bo inaczej zostaniesz ukarana prawnie, jeśli przekroczysz pewne - wcześniej ustanowione - granice. Jeżeli Ci to przeszkadza, załóż sobie komunę na odludziu i tam nikt Ci nie będzie przeszkadzał obcinać wałicielom jaj.
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Tylko tu pojawia się kolejny problem. Kto tych pedofilów, gwałcicieli i morderców ma utrzymywać do końca ich dni? Podatnicy?[/COLOR][/COLOR]
Poczytaj sobie artykuły o kosztach wykonania wyroków w USA. Nierzadko wyliczenia pokazują, że utrzymanie więźniów skazanych na dożywocie kosztuje mniej niż utrzymywanie i zabicie osób skazanych na karę śmierci.
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Ale co w tym dziwnego?
Kodeks karny gwałcicielowi daje karę do - strzelam - 15 lat więzienia, a dla mnie - jako kobiety i jego potencjalnej kolejnej ofiary, po czasie spędzonym w więzieniu, to nie jest sprawiedliwy wyrok.
Jak już pisałam, prawo też zostało ustanowione przez człowieka. Nie jest doskonałe.
Pierwszy przykład z brzegu - kary za znęcanie się nad zwierzętami.
Husky, któremu trzej &^%$$$# urwali głowę, ciągnąc go za samochodem przywiązanego do linki holowniczej.
Spaniel, którego ktos wsadził do windy, podpalił i wcisnął guzik na najwyższe piętro.
Bernardyn, któremu właściciel roztrzaskał główkę siekierą.
Naprawdę mogę tak wymieniać godzinami.
Kara - maks 2 lata. Rzadko kiedy w ogóle dochodzi do wydania wyroku bez zawieszenia.
Sprawiedliwa kara? Wątpię.
Ale nie o tym temat, przepraszam, po prostu chcę pokazać, że nasze prawo wcale nie jest takie dla wszystkich sprawiedliwe, i tyle.
Dlatego pisałam, że należy dokonać zmian w kodeksie karnym, ale nie trzeba od razu wprowadzać kary śmierci.
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Bo tylko Bóg może odbierać życie? Bo sumienie by Cię gryzło?
Bo ja uważam, że życie np kilkuletniej dziewczynki, zgwałconej i zamordowanej jest niewyobrażalnie więcej razy ważniejsze i bardziej wartościowe niż jej oprawcy.
Życie takiego człowieka - tak złego i zepsutego do szpiku kości - nie ma dla mnie żadnej wartości.
Gryzło by, bo bałabym się, że nagle wyjdzie na jaw, ze zabita osoba była niewinna. I co wtedy?

Uwaga!
Nudzi mnie powtarzanie po raz kolejny (trzeci?czwarty?) tego samego. Przeczytajcie sobie moje posty jeszcze raz na spokojnie i zastanówcie się zanim coś znowu napiszecie, bo mam wrażenie, jakbyście pomijały połowę tego, co piszę.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując