Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OBŁĘDne ćwiczenia- czyli sposób na piękną figurę do lata
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-12, 18:59   #10
waiting for miracle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 271
Dot.: OBŁĘDne ćwiczenia- czyli sposób na piękną figurę do lata

gaelle- no właśnie czasem nie daję rady, ale nie o to chodzi żeby zakatować się na śmierć. Wcześniej dużo czytałam o tym treningu, oglądałam też gdzieś film na temat tych ćwiczeń, gdzie wypowiadał się właśnie Shaun T. mówił, żeby dostosować to do siebie, robić tyle przerw ile chcemy, ale króciutkich, wziąć głęboki wdech i wydech i wracać do treningu. Jeszcze nie było tak żebym jakąś serię zrobiła od początku do końca bez zatrzymania. Owszem są przerwy między ćwiczeniami i w ich trakcie, ale ja no nie mam najlepszej kondycji i muszę mieć ich więcej.
Shaun wypowiadał się też właśnie o tych przerwach (każda trwa 30sekund) trening jest perfekcyjnie ułożony, bo tak:

1. zaczynamy od rozgrzewki

2. przerwa

3. rozciąganie

4. serie ćwiczeń z następującymi po nich i w trakcie przerwami

5. rozciąganie


Podobno taka forma wysiłku jest najlepsza, bo w odróżnieniu od innych treningów ćwiczenia są dłuższe niż przerwy.

a teraz w skrócie co się działo jak mnie nie było, jestem jeden dzień do tyłu przez zjazd na uczelni. Na dzisiaj wypadał już dzień 9 ale mam dopiero 8. Musiałam też zrezygnować z dnia, w którym ćwiczeń nie ma, żeby za bardzo w tyle nie zostać.


DZIEŃ 6
Mam strasznie słabe nogi- stwierdziłam to już pierwszego dnia, ale dzisiaj się o tym najbardziej przekonałam. Seria ćwiczeń z wieloma skokami, podskokami itp. szkoda gadać.



DZIEŃ 7
Kończę zajęcia koło 20 i naprawdę ciężko jest po całym dniu jeszcze przez prawie 45min podskakiwać, robić pompki, przysiady itp.

Czasem człowiek jest tak bezsilny, że co chwilę pada na ziemię i krzyczy...
z bólu
z bezsilności
ze słabości
że nic mu nie wychodzi...




DZIEŃ 8
Chyba mój najlepszy jak do tej pory dzień. Mogę chyba stwierdzić, przynajmniej w porównaniu z 6 dniem, że moja kondycja jest w lepszym stanie. Zresztą widać to nie tylko podczas ćwiczeń, ale również rozciągania i to bardzo cieszy. Obawia mnie tylko moja waga... niestety skoczyła w górę i nie wiem czy to z powodu tego, że ostatnio za dużo sobie pozwalam (słodycze itp.) czy dlatego, że mięśnie nabierają masy. Zobaczymy jak będzie fit test w 2 tygodniu ćwiczeń.

Edytowane przez waiting for miracle
Czas edycji: 2011-04-12 o 19:00
waiting for miracle jest offline Zgłoś do moderatora