Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Akademia Pedagogiczna Kraków :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-10, 13:09   #18
Dziewczyna z perłą
BAN stały
 
Avatar Dziewczyna z perłą
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)

Cytat:
Napisane przez Diorissimo Pokaż wiadomość
Kochana a skąd wiesz o zmianie nazwy? Pytam, bo mnie to zainteresowało, a nie jestem z Krakowa więc dostępu do lokalnych informacji nie mam
Z góry dziękuję za odpowiedź
To juz od dluzszego czasu jest wiadome, ja mam m.in potwierdzone te informacje od kilku wykladowcow. Warunkiem zmiany nazwy AP bylo osiagniecie pewnych wymaganych warunkow, np. ilosci doktorow habilitowanych na danym wydziale itp.Z tego co wiem AP praktycznie wszystkie juz spelnila Wiec to kwestia roku/dwoch,a nie ochoty.Pismo do ministerstwa poszlo juz ponad rok temu.

Jak powiedziala lain jest to kwestia prestizu.Ale mnie wydaje sie takze,ze pozytywnie mobilizujaca- kiedy uczelnia dostanie tytul uniwersytetu,musi wciaz ulepszac kadre, wprowadzac innowacje w sytstemie nauczania itp.Rozwijac sie.A to badzo dobrze.

Oczywiscie jedyna protestujaca strona jest UJ, ktory chcialby zachowac jako jedyny tytul Uniwersytetu w Krakowie. A prawda jest taka,ze ,nie umniejszajac wieloletniej tradycji i wysokiemu poziomowi nauczania, UJ ma dosc skostnialy,przesyarzaly system, troche nieprzystosowany do nowych czasow i przez to troche latwiej go dogonic.

P.S. Wogole te niesnaski i zawisci miedzy uczelniami mnie dobijaja
Dziewczyna z perłą jest offline Zgłoś do moderatora