Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 11:49   #1448
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Wink Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - część 2

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny,
mialam juz tutaj napisac dawno, ale jakos zawsze cos wiadomo.
Przez ostatnie dni siedzialam godzinami i studiowalam jakie firmy sa cruelty-free, a jakie nie i jest wiele niejasnosci.
Tak naprawde doszlam do wniosku, ze nigdy sie nie bedzie 100% pewnym i ,ze czlowiek jest czescia natury cos zabiera, ale tez cos daje.

Z badan,ze tak powiem jakie przeprowadzilam, wyszlo, ze firmy, ktore testuja na zwierzetach w pewien sposob "odkupiaja" swoje winy, ze tak sie wyraze np. Govergirl dalo $500,000 na pomoc dzieciom na calym swiecie, ktore nie maja dostepu do takiej wody jak my mamy czyli zdrowej i czystej.
Procter & Gamble , a dokladnie produkt Down wspomagaja akcje savewildlife. Wydaje mi sie, ze to jest cos.
Co Wy o tym myslicie?

Podoba mi sie ten watek bo najwazniejesze aby sie edukowac nawzajem i wymieniac spostrzezeniami, a nie robic z tego wojny religijnej.
Ale fajna, przemyślana wypowiedź! Witam Cię serdecznie. Powiem Ci jak ja do tego podchodzę. Nie ma firm z natury złych i firm z natury dobrych. To, że tak je nazywamy, jest trochę kwestią konwencji. Firmy chcą zarobić - koniec kropka. Zysk jest i będzie zawsze ich najważniejszą misją. Są jednak różne drogi, żeby zyskać jak najwięcej. Małe firmy, często rodzinne, nie mają aż takiego parcia na zysk ( w sensie starają się wypromować inaczej, np. jako firma mała, jako firma polska, jako firma przyjazna ludziom itd itp). Wielkie koncerny wydają miliony na reklamy i robią wszystko, żeby obniżyć koszty produkcji. To niestety często jest osiągane poprzez płacenie marnych groszy pracownikom 3 świata (bo mogą), nieoglądanie się na środowisko naturalne, bezwględną walkę z innymi korporacjami i (niestety) poprzez ciągly bieg po nowe składniki, bardzo często właśnie testowane na zwierzętach.

Pamiętam jak kiedyś z mężem oglądaliśmy telewizję i była reklama jakiś środków czyszczących. Powtórzyli ją wielokrotnie. Nacisk w reklamie położony był na to jak to dbają o środowisko naturale i są firmą, której dobro ludzkie nie jest obojętne (o właśnie takie coś w stylu pomagamy dzieciom w Afryce, zbudowaliśmy szkołę gdzieś tam). Mąż popatrzył, posłuchał i mówi: nooooo, jakaś afera wybuchła z nimi na pewno, bo starają się poprawić swój wizerunek bardzo intensywnie. I miał rację!

Tak więc moje zdanie jest takie - nie ma firm złych, ale to wszystko są niestety praktyki mające na celu manipulację konsumentami. Nie mówię, że małe firmy tego nie robią, to wszystko jest trochę wyścig na zasadzie kto wygra więcej klientów i jakimi hasłami. Ale z jakiegoś powodu hasło: nie testujemy na zwierzętach i nasze produkty pochodzą ze sprawiedliwego handlu przemawia do mnie bardziej niż hasła koncernowych molochów, które nagle się intensywnie poprawiają i dbają o środowisko jak wyjdzie afera, że np. zatrudniają do pracy 12letnie dzieci w krajach 3. świata.
Pozdrawiam i fajnie, że do nas napisałaś, mam nadzieję, że już z nami zostaniesz

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Chcialam zapytac jakich proszkow do prania uzywacie i czy Kucharek i Kamis nie testuja?

Moze sa tu jakies dziewczyny z USA?

Pozdrawiam.
Są!! Właśnie co prawda odwiedzam Polskę, ale mieszkam na stałe w USA.

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
A Yves Saint Laurent? testuje czy nie?
Byłam pewna, że testują, ale nie mogę znaleźć ich na złej liście Pety. Wydaje mi się, że na naszej liście kryją się pod YSL (na czerwonej). Jedyna lista, która mi przychodzi do głowy, co do której wiem, że Yves Saint Laurent jest na czerwonej, to lista uncaged - ale ona ma mnóstwo firm na czerwonej liście, które są na innych zielonych, więc teraz 100% pewności nie mam.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-22 o 11:53
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora