Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olej z wiesiołka i liście malin a poród?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-13, 13:27   #15
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Olej z wiesiołka i liście malin a poród?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
A można wiedziec jak ten napar smakuje? Bo chyba nie malinami??

Ja tez swego czasu słyszałam o zbawiennym wpływie malwy, lipy. Kwiat malyw podoniez piły nasze prarababcie na wywołanie poronienia i porodu. Kwiat lipy miał podobne zastosowanie.
te maliny to jest napar z lisci, ale czerwony kolor i taki kwaskowaty, da sie wypic ja nawet nie dosladzalam ani nic. podobnie dziala tez kozieradka z tego co pamietam ale jednak maliny smaczniejsze

Cytat:
Napisane przez beatkap1 Pokaż wiadomość
Ten wywar z liści malin smakuje jak herbatka ziołowa. Nie jest to specjalnie smaczne, ale też nie "nie do przejścia". Trochę miodu i da się szklankę wypić
W szkole rodzenia mówiono nam, że naprawdę pomaga, łagodzi ból związany ze skurczami porodowymi, poród jest dzięki temu łatwiejszy i przebiega szybciej. Sporo moich znajomych mówiło mi to samo.
ja tez sie pod tym podpisuje

aha a co do oleju z wiesiolka zeby uniknac naciecia krocza- w irlandii w szkole rodzenia polozna polecala masaz krocza od okolo 30- 32 tyg, albo przy uzyciu olejku migdalowego, olejku z vit E albo specjalnych preparatow do kupienia w sklepach ( ja kupilam taki w mothercare ale nie wiem czy on w polsce tez jest???) masowalam ale niestety naciecia nie dalo sie uniknac
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując