Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-13, 15:23   #86
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Słyszałam też o wprowadzaniu klas profilowanych już w gimnazjach.
Współczuję w takim razie tym dzieciakom, które od 13-go roku życia będą zakuwać np. biologię i chemię, a w połowie liceum zapragną pójść na jakies prawo albo psychologię i będą mieć z nauką w plecy...
W rzeczywistości to są dwie dodatkowe godziny tygodniowo, cały program zostaje. W moim gim mieliśmy +1 ang/inny język i +1 mat, dla wszystkich, z tego co się orientuje - nic się nie zmieniło.
Wszyscy gimnazjaliści muszą przerobić taki sam materiał, w większości przypadków te godziny idą na wyrównanie różynic programowych albo pożalsięboże wychowanie do życia w rodzinie.


Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Nic dziwnego, bo to jest właśnie wątek o tych, którzy żałują wyboru humana, a nie np mat-fizu Ja właściwie nie żałuję swojego wyboru, chociaż czasem miałam po dziurki w nosie analizy poezji, czy czytania stosów niejednokrotnie bezsensownych lektur (to oczywiście moja osobista opinia ). Generalnie uważam, że odgórnie narzucone profile klas są bez sensu, lepiej byłoby wrócić do czteroletniego liceum i np ostatni rok poświęcić tylko na wybrane przedmioty maturalne i wtedy realizować je w rozszerzonym zakresie. Taki kurs biologii po 2 godziny dziennie (co daje 10 godzin w tygodniu) na pewno dobrze przygotowałby do matury i co ważne, byłoby to na bieżąco. Poza tym nie byłoby takiego problemu, jaki poruszony został w tym wątku.
Ale to niestety moje pobożne życzenia
4 - tak, drugi pomysł - nie. Moim zdaniem właśnie to byłaby największa strata czasu, trzy lata uczenia się takiego miszmaszu - i wszystko na podstawie, po czym sprint od września do kwietnia z bio/chem/fiz/mat/inf na rozszerzeniu, nie dziękuję . A do takiego systemu dążymy, coś ostatnio nauczycielka nam mówiła że to będzie wchodzić...
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując