Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Vive la France! - czyli eweskowe wakacje :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-27, 18:53   #41
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Vive la France! - czyli eweskowe wakacje :)

Tramwaj Du Mont Blanc.

Jest to bardzo popularny tramwaj, którym mozemy podjechać pod Mont Blanc.
Na trasie tej spotkamy bardzo dużo alpinistów, którzy wjeżdżając tramwajem w górę, zaczynają wędrówkę ku Białej Górze.
Z tego miejsca zaczynają swoją wielką przygodę, nigdy nie wiedzą co ich spotka na górze.

Filmiki youtube nie jest mojego autorstwa, chciałam Wam przybliżyć nie co bardziej trasę ku Mont Blanc


"Do "dachu Europy" można też podjechać tramwajem, który prowadzi do Orlego Gniazda (Nid d'Aigle, 2372 m n.p.m.) u stóp lodowca Bionnassay. Miniaturowy pociąg mozolnie pnie się w górę dzięki specjalnemu systemowi zębatek, aż nagle masyw Mont Blanc pojawia się w całej okazałości - niezapomniane wrażenie! Zimą jednak z powodu śniegów i lodu tramwaj dociera do położonej niżej stacji narciarskiej Prarion (1969 m). Z tutejszego płaskowyżu Plateau de Bellevue (Piękny Widok) panorama jest rzeczywiście niezwykła: widać masyw Mont Blanc, łańcuchy Chaine des Aravis i Chaine des Fiz, lodowce Bionnassay, de Taconnaz i des Bossons, całą dolinę Chamonix, a przy dobrej pogodzie - nawet Alpy Szwajcarskie. Wszystkie trasy narciarskie oferują tu zachwycające widoki.

I pomyśleć, że kiedy w 1909 r. zaczynano budowę tej linii tramwajowej, miała prowadzić aż na szczyt Mont Blanc! Na drodze stanęły jednak lodowce i francuscy inżynierowie musieli zrezygnować z ambitnego projektu"
Żródło: http://narty.sport.pl



Podróż tramwajem bardzo przyjemna, możemy podziwiać piękne widoki, jest to naprawdę wspaniała przygoda, możemy obserwować śmiałków wybierających się na Mont Blanc i przez chwilę poczuć się w ich skórze, jest to przyjemne uczucie, bynajmniej ja czułam jakbym się tam z nimi wybierała, nie ukrywam chciałabym kiedyś móc wejść na szczyt Mont Blanc, kocham góry i kocham wędrówki po nich, nawet najbardziej męczące trasy wynagrodzą nam pięknymi widokami, dla których warto się przemęczyć.
Dla mnie wakacje w Alpach to prawdziwa przygoda, wspomnienia zostaną na całe życie i cieszę się że mogłam tam być i mam nadzieję, że będę mogła jeszcze zobaczyć Białą Górę na żywo.

Teraz kilka moich fotek

Nasz tramwaj powrotny -

widoki ze stacji końcowej tramwaju dalej już tylko pieszo ku Mont Blanc.






widok na lodowiec i Mont Blanc




Jako że konkurs dobiega końca, chciałam wszystkim serdecznie podziękować za oceny i za śledzenie wątku, mam nadzieję, że choć troszkę się podobało i dzięki temu wątkowi mogliście się poczuć jakbyście tam ze mną byli

Pozdrawiam i zapraszam jutro na ostatnią notkę

Edytowane przez eweska
Czas edycji: 2011-06-27 o 19:01
eweska jest offline Zgłoś do moderatora