Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-13, 21:14   #2557
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Ja miałam niezłą przygodę z zębami. Generalnie zęby duże- szczególnie 1 i 2, masakra jakaś Jako dziecko więc problem miałam z zębami, miałam ruchomy aparat. Jakieś 1,5 roku temu, a może gdzieś bliżej ubiegłorocznych wakacji, zaczęły mnie boleć dziąsła u góry i na dole po lewej i prawej stronie. Pomyślałam, że zęby się rozpychają i poszłam na zdjęcie rtg szczęki. Okazało się, że to 'zęby mądrości', czyli 8... wychodziły wszystkie na raz! W moim mieście była jedna Pani usuwająca. Poszłam, cena zabiegu ze znieczuleniem- 500 zł od zęba. Pewnie bym została, ale baba zaczęła mi grzebać łapami bez rękawiczek w buzi!!!!!!!! To było na 1 wizycie (za którą zapłaciłam 45 zł... ). Zdecydowałam, że to 1 i ostatni raz tutaj. Znalazłam w drugim, mniejszym mieście ośrodek prywatny, w którym kulturalnie, delikatnie i szybko usunięto mi 4 zęby. Odstępy między zębami minimum 3-5 tygodni. Nie brałam żadnych antybiotyków, ładnie się dziąsła goiły. Pierwsze szwy zdejmował chirurg, przy kolejnych zębach same wychodziły... z moją drobną pomocą. Usunięcie ze znieczuleniem kosztowało mnie 250 zł z cięciem dziąsła, a za jeden zapłaciłam tylko 150 zł, bo nie trzeba było ciąć dziąsła.
Generalnie zabieg do przeżycia (najgorszy chyba zastrzyk, albo jak chirurg 'wyciąga' potwora), nie można później leżeć oczywiście na boku, gdzie ząb był usuwany (ja raz się zapomniałam, później buzia spuchła mi 2-krotnie i wyglądałam jak potwór przez 4-5 dni).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując