Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Receptariusz kręconowłosych - mazidłowo-domowy receptariusz loków i fal
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-15, 19:35   #35
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri
Dot.: Receptariusz kręconowłosych - mazidłowo-domowy receptariusz loków i fal

Właśnie umyłam włosy, nie wypadło ich więcej niż zwykle, więc moja receptura chyba nie zabija
Podaję przepis:

Nawilżająco-regenerująca odżywka do skalpu by EIRI
Wszystkie produkty pochodzą z ZSK oprócz oleju winogronowego, który pochodzi z Biedronki

Składniki na ok. 60ml:
-faza olejowa łącznie ok. 20ml:
olej z pestek winogron 12ml
olej jojoba 4ml
olej awokado 2ml
emulgator SLP 2ml
-faza wodna łącznie ok. 40ml:
mleczan sodu 2,5ml
aloes zatężony 10% 2,5ml
ekstrakt liposomowy z kofeiną i argininą 2,5ml
witaminy All in One 1ml
hydrolat różany 31,5ml

W osobnych zlewkach łączymy fazę olejową i wodną, następnie wlewamy olejową do wodnej i całość mieszamy mieszadełkiem ok.2 minut. Potem można dodać szczyptę gumy ksantanowej (dodałam połowę łyżeczki o poj. 1ml) i olejek eteryczny 2-3 krople (dodałam 5, ale chyba za dużo).
Konsystencja wyszła naprawdę cudowna, emulsja jest lekka, piankowa, delikatna i niezbyt tłusta. Dałam olejek eteryczny grejpfrutowy, więc pachniało mi cytrusową różą

Przez jakiś czas po aplikacji czułam mrowienie na skórze i stąd uważam, że olejku eterycznego mogło być za dużo. Ewentualnie zadziałała tak kofeina. Reszty składników nie podejrzewam, bo wszystkie już testowałam i uczulenia nie było. Kiedy zmywałam odżywkę włosy były bardzo śliskie, widocznie nawilżone, wyglądały tak ładnie, że po myciu dałam tylko na parę chwil bingo z kaszmirem i stylizator, żeby zbytnio nie przeciążyć.

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-10-16 o 17:06
eiri jest offline   Odpowiedz cytując