Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zarządzanie i Marketing (Poznań, Wrocław)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 07:46   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zarządzanie i Marketing (Poznań, Wrocław)

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
No pewnie, że do założenia firmy te studia nie są konieczne Ale na pewno nie zaszkodzą bo w końcu to kierunek ekonomiczny a marketing jest dźwignią handlu..
Wiesz moja ciocia pracuje w urzędzie w jakimś dziale zagospodarowania przestrzennego (nie wiem co i jak) a jest po geografii więc idąc tą drogą gospodarka przestrzenna też jest niepotrzebna...
Poza tym 95% materiału z każdych studiów nie wykorzystuje się w pracy farmaceuta jej nie wykorzysta, prawnik, inżynier... ale studia kształcą i dają ogólny pogląd
Nie ma złych kierunków tylko pytanie czy studenci wybierają je świadomie i mają pomysł realny na siebie itp.

Skazana na bluesa ja zauważyłam, że masz bardzo jednotorową wizję rynku pracy gdzie tylko po kierunkach technicznych, medycznych jest praca.
W moich oczach wygląda to inaczej. Praca jest w dużych miastach i okolicach dużych miast, w każdym zawodzie z tym, że trzeba spełniać pewne kryteria (języki, komunikatywność, analityczne myślenie, doświadczenie itp)
Gdyby moja chrzestna szukała pracy w np. Stargardzie Szczecińskim a nie w Wawie to po ZiM i w latach '90 pracy by nie znalazła
Przykład?
Mój kumpel skończył automatykę i robotykę i szukał pracy w mniejszych miastach 2 lata ! po wyjeździe do Wawy miesiąc...
Tak więc praca jest tylko rynek pracy wymaga elastyczności i mobilności.

Zarządzanie to kierunek dość ogólny po którym nie ma się uprawnień do konkretnego zawodu jak lekarz, nauczyciel, pielęgniarka to prawda, ale otwiera możliwość na pracę wszędzie tam gdzie warunkiem jest *wyższe wykształcenie, np. korporacje...

Nie ma co demonizować kierunków
czy ja wiem, czy jednotorowa? mam baaaaaaaaaardzo szerokie grono znajomych, ktorzy studiuja badz skonczyli studia i wyciagam wnioski. wnioski wyciagam takze z tego forum. nie uwazam, ze wszystkie kierunki humanistyczne sa bzdurne i nie mozna znalezc po nich pracy, ale kilka takich kierunkow zaliczam do tej grupy. mam takie, a nie inne poglady, wiec coz

nie wiem czy zauwazylas, ale pojawia sie tutaj sporo osob, ktore nie wiedza, co chca robic. ida na studia, bo "tak/rodzice kaza/wszyscy maja teraz wyzsze wyksztalcenie", ale maja zero pomyslu na siebie. niektore kierunki sa dla ludzi z pomyslem na siebie, ale jesli ktos pisze w tej sprawie na forum to watpie, ze go ma. niektore studia sa swietnym uzupelnieniem innych albo sa dobre do podniesienia kwalifikacji. uczelnie zrobia wszystko, zeby pozyskac studentow, bo studenci = kasa. przez to tez produkuje sie wielu wielu studentow niektorych kierunkow i stad problem z praca.

nie kazdy potrafi byc elastyczny czy chce byc mobilny. wynika to z roznych rzeczy. zeby zamieszkac w wiekszym miescie tez potrzeba pewnego zaplecza finansowego.

a co do wymagania wyzszego wyksztalcenia w korporacjach - mysle, ze bardzo patrza jeszcze na doswiadczenie. a z tego tez nie kazdy zdaje sobie sprawe.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując