2006-11-12, 10:51
|
#3
|
Wtajemniczenie
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
|
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata
Cheer, podzielam fascynację Stworzenia , które zdominowały głębiny są niesamowite- szukamy obcych cywilizacji, podczas gdy wyglądające niczym kosmici stworki zamieszkują naszą planetę 
Wysyłają one wiązki światła dzięki bioluminiscencji, wyglądaja niczym fantastyczne potwory i jeszcze przez szereg lat bedą skrywać wiele tajemnic, niedostęonych dla ludzi.
A propos badań:
Cytat:
(...)pierwsi badacze głębin, Jacques Picard i Don Walsh, którzy dotarli do 10.915 metrów poniżej powierzchni morza w latach sześćdziesiątych, ze zdumieniem zaobserwowali ryby. Obecnie, po zastosowaniu sond głębinowych wiadomo, że głebiny morskie zamieszkuje około 2000 gatunków ryb i tyle samo bezkręgowców, i liczby te corocznie wzrastają wraz z postępem badań.
Źródłem pokarmu jest to, co spada 'z nieba', lub zjada się współmieszkanców. Stąd zdumiewające są formy organizmów głebinowych. Ryby, to często po prostu olbrzymie gęby-lejki do przesiewania detritusu zakończone ogonem, bezkręgowce to worki do trawienia wielokrotnie większej ofiary, itp. Nie łatwo znaleść partnera w tych ciemnych otchłaniach
|
Zamieściłaś świetne zdjęcia Cheer Polecam także linki: http://www.exploretheabyss.com/
http://www.wiw.pl/Biologia/Ekologia/...se=r&cp=2&ce=0
http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIO...076-biolum.HTM (z którego pochodzi powyższy cytat)
Edytowane przez Anett_
Czas edycji: 2006-11-12 o 11:11
|
|
|