Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 2012.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-23, 15:54   #1285
Anulka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 259
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez dolores181 Pokaż wiadomość
WŁASNIE JAK WY LICZYCIE TE TYGODNIE CIĄŻY??? BO JA JUŻ ZGLUPIAŁAM JESLI OSTATNIĄ MIESIĄCZKĘ MIAŁAM 22 MAJA W NIEDZIELĘ TO TERMIN WYPADAŁBY MI PO 40 TYG CIĄZY NA 26 LUTY A JAK LEKARZ LICZYŁ TO WYLICZYŁ 29 LUTY CZYLI OD MIESIĄCZKI BY WYCHODZIŁO 40 TYGODNI I 3 DNI , TO JA WCZORAJ ZACZĘŁAM 36 TYDZIEŃ CZY DOPIERO ZACZNĘ W CZWARTEK?????>?????: mur:: mur:
też do końca tego nie rozumiem.
Ja miałam ostatni okres 25 maja. Termin porodu mam wpisany 1.03 ( niby 29.02 - ale rok przestępny i dlatego wpisała mi babka 1.03 ) u mnie zgadzało się z pierwszym USG - ta data , czyli z wielkością wtedy fasolki.
A jak byłam w 33 tygodniu to dziecko było już w 34 tygodniu po wielkości dziecka i z USG wyszło już 20 luty.
Trzeba wziąć pod uwagę też długość cyklu. Ja nigdy nie miałam regularnie, tzn. jeśli już wypadał powiedzmy co miesiąc to od 33 dni do... no właśnie, czasem duzo. Taka średnia to 36 dni.
Wg niektórych kalkulatorów w internecie przy cyklu 36 dni wypada mi 8 marca... i baz tu mądry????
Ale dziecko jest już "okazałe" czyli raczej urodze w lutym- na koniec; pomimo tego ,że nie mam na razie żadnych objawów aby rodzic wczesniej.... tylko ze jak za duzo biegam po schodach na uczelni, w domu z odkurzaczem itp to potem czuję plecy..

GRATULACJE DLA NOWYCH RODZICÓW

co do tycia to ja jestem w 35 tygodniu i przytyłam 9 kg ... po mnie nie widać za dużo a jak już mam płaszcz i ręce w kieszeni to tym bardziej. U mnie tam gdzie mieszkam ludzie np w sklepie sie teraz mnie pytaja kiedy będe rodzic na wiosne???? a ja im mowie ze pod koniec lutego to takie oczy robią....dopiero co zauważyli niektórzy..

Edytowane przez Anulka_86
Czas edycji: 2012-01-23 o 16:00
Anulka_86 jest offline Zgłoś do moderatora