Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 3 miesiące do wakacji - 8 kilogramów do zrzucenia! :DD
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-31, 22:45   #6
zielonykotek
Raczkowanie
 
Avatar zielonykotek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 308
Dot.: 3 miesiące do wakacji - 8 kilogramów do zrzucenia! :DD

Cytat:
Napisane przez monik16 Pokaż wiadomość
Mam 16 lat, około 167 cm wzrostu i ważę przy tym jakieś 62 kg. BMI niby w porządku, ale wiem, że mogłoby byc dużo lepiej, dlatego do wakacji chcialabym się pozbyc około 8 kilogramów (moja docelowa waga to 54-55 kg).W szkole jestem w stanie przesiedziec kilka godzin na jednym jabłku i wodzie. Niestety w domu jest trochę gorzej. Zdarza mi się po prostu wrócic po wieczornych zajęciach, usiąśc przed telewizorem i jeśc, co popadnie
Mam podobnie jak Ty, tylko że lat 23 Jeśli chodzi o posiłki to może spróbuj właśnie jeść więcej w ciągu dnia, a mniej wieczorem. 17 to nie jest aż tak późno na obiad, ale np: zjedz nie całe 2 dania ale jedno albo 2 ale po połowie porcji. A jeśli np: jesz obiad jeszcze później to niech to będzie Twoja kolacja. Znam ten problem nieregularnego odżywiania bo mam 2 kierunki studiów i praktycznie zajęcia od 8 do 18 czasem 19. Jeśli mam przerwę to wyrywam się na obiad, a jeśli nie to biorę na zajęcia różne rzeczy do jedzenia, moje propozycje:

-duże śniadanie w domu z rana, na rozruszanie metabolizmu (i naprawdę wieczorem mniej się chce podjadać!!)
-do szkoły jakieś pyszne np: 2 kanapki polecam z chudą wędliną i papryką, ewentualnie jak chcesz coś urozmaiconego to dodaj inne warzywa np: sałatę, ogórek, albo plaster sera
-sałatki w pojemnikach (super sprawa, pysznie taką sałatkę zjeść na przerwie: np grecką, albo z kurczakiem i ananasem, albo taką zwykłą warzywną)
-batonik (knopers, prince polo, milky way, coś co Ci na pewno poprawi humor, doda energii, a ma niewiele kalorii - najwięcej prince polo bo 190, knopers ok 140, milky way 100)
-owoc - np: jabłko, mandarynki
-jogurty - pyszne są te jogurty bakoma men (z pestkami dyni albo słonecznikiem), albo 7zbóż, a także wszystkie inne, wystarczy wziąć ze sobą łyżeczkę do szkoły

Także możliwości jest mnóstwo, wystarczy ruszyć głową życzę Ci żebyś zaczęła przez cały dzień regularnie jadać, niekoniecznie musi to być przecież obiad (chociaż fajnie by było, ale to czasem niestety nierealne).

Sukcesów życzę zwłaszcza że Twój cel jest w 100% realny!!
zielonykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując