Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Legalne rodowodowe kundelki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-20, 00:02   #1
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405

Legalne rodowodowe kundelki


Musze poruszyć ten temat . Zwłaszcza, że sporo tu miłośniczek psów.
Wiecie, że zgodnie z nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt, która weszła w życie początkiem stycznia tego roku, można sprzedawać psy i koty tylko przez osoby zrzeszone w jakimś stowarzyszeniu? Czy wiecie z czym to się wiąże?
A mianowicie z tym, że jeśli zbierze się 15 psudo-hodowców, którzy zarejestrują się jako stowarzyszenie, dajmy na to pod nazwą Związku Hodowców Psów Rasowych (ZHPR), czy też inne 15 osób w Stowarzyszeniu Hodowców Labradorów, to mogą produkować na sprzedaż pseudo - rasowe psy, wystawiać im ich "związkowe" rodowody i metryki urodzenia i sprzedawać te "kundle" (żeby nie było - nie mam nic przeciwko kundlom, sama jestem opiekunką jednego) za spore sumy naiwnym nabywcom?
Nowelizacja pod tym względem wprowadziła więcej bałaganu niż było wcześniej.
Pamiętajcie - jedynie rodowód Związku Kynologicznego w Polsce może wystawiać rodowody zwierzętom danych ras - co jest potwierdzeniem ich pochodzenia i zgodności ze standardem rasy. Reszta to g...
Skąd we mnie to oburzenie? Bo jestem lekarzem weterynarii i kilka dni temu miałam pierwszy przypadek - zgłosiła się klientka z psem - szczeniakiem danej rasy na szczepienie. Pies z biegunką, bez metryki, bez wpisanego odrobaczenia, owszem - kolor sierści (umaszczenie) się zgadzało, ale dwumiesięczny szczeniak był większy od dorosłego dorosłego osobnika tej rasy. Po moim "uświadomieniu" klientki, że za spore pieniądze kupiła kundla, klientka zadzwoniła do "hodowczyni". Oczywiście usłyszałam, że nowelizacja itp. itd. czyli czysta ściema.
Uważajcie!
Niestety nowe prawo (nowelizacja ustawy) dobra w zamyśle odniosła wręcz odwrotny skutek - teraz to dopiero można zarobić na sprzedaży nierasowych zwierząt - i to w świetle prawa.
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując