Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Recenzje do usunięcia - ARCHIWUM 3 - wątek zamknięty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-21, 20:37   #1
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 7 516

Recenzje do usunięcia - ARCHIWUM 3 - wątek zamknięty


W tym wątku zgłaszamy recenzje do usunięcia, a zwłaszcza:

I. wystawione po zbyt krótkim czasie używania, czyli nie
A) po minimum 30 dniach* lub po zużyciu całego opakowania wszystkie kosmetyki do twarzy, ciała, włosów i paznokci, których głównym zadaniem jest pielęgnacja, m.in.:
- kremy,
- balsamy (także brązujące),
- maseczki,
- odżywki,
- środki higieny (także dezodoranty i pasty do zębów)
B) po minimum 7 dniach*:
- kosmetyki do makijażu,
- samoopalacze i przyspieszacze opalania (ale nie balsamy brązujące),
- kosmetyki do koloryzacji włosów,
- kosmetyki do stylingu,
- akcesoria kosmetyczne
1) opisujące kosmetyk jeszcze nieużywany ("właśnie kupiłam i na razie stoi na półce...")
2) recenzje zupełnie innego produktu, niż ten w zgłoszeniu
3) wystawione w imieniu innej osoby (wyjątek: rodzice oceniający kosmetyki dla dzieci i kosmetyki męskie, zgodnie z pkt 2. ppkt 2. Zasad KWC)
4) wpisy nie będące recenzjami (np. oferty sprzedaży, reklama, skarga, że produkt trudno jest kupić lub pytanie: gdzie kupić?)
5) recenzje zupełnie nieczytelne lub niezrozumiałe oraz zawierające pomówienia, wulgaryzmy lub obrażające innych recenzentów
6) zbyt lakoniczne i takie które nic nie mówią o właściwościach ocenianego kosmetyku (typu: <początek recenzji> "Nie polecam. Jest beznadziejny. Za drogi. Nie opłaca się. Źle go wspominam. Żadnych plusów. Ogólnie to nie polecam". <koniec recenzji autentycznej, niestety>)
7) recenzje krytykujące kosmetyk za brak właściwości, których producent wcale nie obiecuje (np. tusz wydłużający za brak pogrubienia lub podkręcenia rzęs) albo skupiające się wyłącznie na jego nieistotnych cechach (np. pozytywna lub negatywna recenzja tylko z powodu zapachu kremu ujędrniającego)
8) recenzje wprowadzające w błąd (np. domorosłe analizy biochemiczne, zawierające niepotwierdzone naukowo miejskie legendy nt. domniemanej szkodliwości jakiegoś składnika)
9) wszelkie inne, łamiące Kodeks Recenzentów [wprowadzony w połowie 2003 r.; zmiany w Kodeksie wprowadzone od marca i czerwca 2007 r. (alergie), dotyczą wyłącznie recenzji bieżących]
10) zgłaszając recenzje perfum, należy wyraźnie zaznaczyć, że chodzi o zapach/perfumy! Usuwane będą recenzje wystawiane na podstawie blottera (po 26 czerwca 2008 r.), na podstawie "jednego psiknięcia w perfumerii" lub pachnące na kimś (po 15 listopada 2008 r).

Przy zgłaszanej recenzji, proszę o krótkie uzasadnienie, dlaczego Waszym zdaniem łamie ona Kodeks Recenzenta.

-------------------------------------------------

* komu nie chce się rzetelnie i dokładnie wypełnić rubryki "Używam tego produktu od: (...) Ilość zużytych opakowań: (...)", sam sobie szkodzi, bo pozostawia interpretację moderatorowi. Dopuszczam warunkowo "kilka dni" w przypadku "kolorówki" (tylko, jeśli z treści takiej recenzji można się dowiedzieć czegoś konkretnego o ocenianym kosmetyku i wynika z niej, że owych "kilka dni" pokrywa się z wymaganym tygodniem).
__________________
- Nie jestem od tworzenia zasad, ja je egzekwuję (DRN „Almost Human”)
ZASADY KWC - przeczytaj, zanim wystawisz recenzję
Jeśli masz jeszcze wątpliwości, TUTAJ przeczytaj jakie recenzje mogą zostać usunięte

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2018-06-06 o 12:30
Noor jest offline