Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-14, 11:33   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi proszę z tym składem:

Składniki INCI: Lavender Water, Gliceryn, Panthenol, Allantoina,Lavender Oil, Vinegar, Peg-40 Hydrogenated Oil, Honey, Tinctura Lavandulae, C.I.42090+C.I.45190, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone.

To płyn do twarzy Fitomedu. Czy to możliwe, żeby w składzie był gdzieś ukryty alkohol? Zaczęłam się nad tym zastanawiać po tym jak dostałam od Fitomedu książkę z przepisami jak zrobić domowe kosmetyki i w niej wszystkie lotiony do twarzy są na bazie nalewek alkoholowych. A na opakowaniu tego płynu też jest informacja, że składniki aktywne to min. nalewka z kwiatu lawendy. Co o tym myślicie? Ja jestem laikiem jeśli chodzi o składy, na razie tylko pilnie czytam Wasze posty i staram się zapamiętać chociaż trochę
Płyn jest lekko octowy - stąd vinegar w składzie. Vinegar to ocet winny, powstający w wyniku fermentacji wina, końcowy prodkt ma od 4 do 8% kwasu octowego. Octowi dosyć blisko już do alkoholu, może lekko szczypać/ napinać skórę podczas aplikacji.

I faktycznie - mamy ocet winny, wodę lawednod i olejek lawendowy w skłądzie. wszystko sie zgadza - ale to płyn do cery tłustej/ mieszanej raczej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora