Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 11:32   #2990
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty myjące: szampony
NATURA SIBERICA organiczny szampon do wlosow. neutralny.
Cytat:
Napisane przez iiris Pokaż wiadomość
NATURA SIBERICA organiczny szampon do wlosow. neutralny.

Skład:Aqua with infusions of: Organic Anthemis Nobilis Extract, Organic Saponaria Officinalis Extract, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Bidens Tripartita Extract, Glycyrryhyza Uralensis Fisch Extract, Hippophae Rhamnoides Altaica Seed Extract, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Glycerin, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Limonene.

chodzi mi przede wszystkim o to czy nada sie do skory bardzo wrazliwej. wiem, ze kazdy w sumie skladnik moze uczulic, ale czy nie ma czegos strasznego ? bo po kazdym szamponie dostaje lupiezu i skora glowy mnie swedzi.
Miałam zrobić edycję tego postu, ale w sumie mam więcej do dodania, więc robię ponowną analizę.

Zacznę od tego, że w sumie w szamponie nie ma nic strasznego, ale sporo w nim składników, które mogą mieć wpływ na świąd skóry głowy i ewentualne podrażnienia. Kolejno:
- sporo ekstraktów,w tym sama podstawa to wodny ekstrakt (może być też napar) z rumianku. Do tego mamy tez ekstrakty z roślin charakterystycznych dla Azji - stąd zapewne ta Syberia w nazwie - m.in. uczepu trójlistkowego i rokitnika ałtajskiego. Wszystkie te ekstrakty będą miały działanie głównie antybakteryjne i łagodzące. I choć ich zastosowanie w szamponie jest mało znaczące dla włosów, to w przypadku podrażnień i uczuleń jednorazowy kontakt może mieć znaczenie,
- wśród ekstraktów i jednocześnie substancji myjących jest mydlnica lekarska delikatnie i obficie pieniąca
- będzie ona współpracować z łagodniejszymi detergentami, w tym z betainą kok., na temat której Ajrisz już się wypowiedziała, ale ja nie mogę się zgodzić, że jest go bardzo mało - jest czwarty/piąty (zależy w jaki sposób policzymy "water with infusion of...") w składzie, więc ma znaczący wpływ na całą miksturę,
- zapachy i konserwanty - najczęściej podejrzewane negatywny wpływ na skórę.
Pozostałości to kondycjoner zachowujący się podobnie do silikonu - tutaj pomoże on w rozczesaniu włosów i zapobiegnie kołtunieniu - oraz wiążąca wodę gliceryna plus regulator pH.

Niezgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-07-17 o 11:37
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując