Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje i olejki do włosów, część VI
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 00:15   #2956
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Czemu z ziołowych musisz zrezygnować po paru myciach?

Porządne oczyszczanie to stosowanie szamponów z silnymi detergentami jak SLeS i SLS (przeszukaj forum, jest o tym mnóstwo). Wysuszają włosy i pozbawiają naturalnej bariery ochronnej, ale świetnie czyszczą, wymywają silikony i nadmiar substancji nawilżających, olejów itp., które obciążają włosy po czasie. Ty widzę takich używasz np. ten z Garniera. Sporo dziewczyn używa ich co mycie, ale przy tym też stosują odżywki i maski, które nawilżają włosy. Jeśli zrezygnowałaś z odżywek to nie dziwię się, że masz przesusz i puch. I sam olej nie załatwi sprawy, choć oczywiście będzie pomocny. Dobierz sobie odżywkę po myciu, może jakąś maskę raz na jakiś czas. Szampon jest do skóry głowy, ale pielęgnacja włosów należy do tej dwójki. Jeśli obciążają Ci włosy koniecznie zrezygnuj z tych z silikonami. Poczytaj trochę forum, na pewno znajdziesz tu mnóstwo rad, które Ci pomogą w pielęgnacji i powodzenia w szukaniu
Zwykle jest tak, że po kilku dniach stosowania szamponów bez sls moje włosy po umyciu są przyklapnięte i wyglądają tak samo jak przed myciem, a taki przeskok co kilka myć na normalny szampon sprawia że nic takiego się u mnie nie dzieje. Bardzo Ci dziękuję, wiele mi wyjaśniłaś. Slyszałam dużo dobrego o odżywce z isany, bodajże w różowym opakowaniu i zastanawiałam się nad maską bingo albo kallosa.
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora