Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dobre odżywki do rozdwajających się paznokci
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-08, 22:09   #1177
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Dobre odżywki do rozdwajających się paznokci

Cytat:
Napisane przez Czarna93 Pokaż wiadomość
Ale odżywki eveline zawierają formaldehyd, który jest groźnym składnikiem i np według mnie używanie tego jest nieodpowiedzialne
Gdyby był tak groźny i stwarzał jakieś niebezpieczeństwo, nie byłoby go w produktach kosmetycznych.

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Jakby nie zawieraly to by tak dobrze nie dzialaly. Smiesza mnie opinie na blogach dziewczyn, ktore zrujnowaly sobie paznokcie formaldehydem i nagle jest to wrog numer jeden. Pisza, ze formaldehyd to tak silny srodek trujacy, ze nakladajac go na paznokiec plytka sie broni i staje sie twarda i to jest jego sposob dzialania - wiekszej bzdury dawno nie slyszalam.
Po czym te same dziewczyny zakupią inną odżywkę i nie będzie im przeszkadzało, że i w niej być może jest formaldehyd, bo jeśli odżywka pomoże, to będzie cudna i warta polecenia innym

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Nie no, żeby formaldehyd był straszliwą trucizną, to chyba trzeba by go było zjeść. Nikt nie umarł od tej odżywki, więc według mnie jest bezpieczna
To ja już powinnam nie żyć, choć nie jadłam


Zastanawia mnie kto kiedyś zwracał uwagę na skład kupując lakier czy odżywkę... ja tego nie robiłam, podobnie jak zapewne większość z nas i nikt nie umarł z powodu czegoś tam w składzie.
Nie sądzę aby te osoby, które teraz twierdzą, że formaldehyd jest be, były tak oświecone x lat temu i wnikliwie analizowały składy na butelkach odżywek (zakładając, że miały obszerną wiedzę z zakresu chemii, ale nie sądzę)
Prawdopodobnie jak wszyscy wybierały lakiery pod względem koloru, a odżywki pod względem tego, co było napisane na naklejce np: 'odżywka z jedwabiem' lub 'odżywka keratynowa' - i tyle wystarczyło.
Stosunkowo niedawno wytworzyła się świadomość, że pewne składniki są szkodliwe, więc zaczęto je maglować i sprawdzać - to jest bardzo ok, popieram - ale bez popadania w skrajności...
Gdybyśmy tak miały wystrzegać się wszystkiego co szkodliwe, powinnyśmy już teraz przestać oddychać, bo powietrze też do końca nie jest zdrowe
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-11-08 o 22:13
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując