Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-17, 15:34   #5512
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Najwięcej mi powie, jeśli zastanowicie się, w jakich kolorach jest wam najbardziej do twarzy, a w jakich najmniej (np. najbardziej twarzowe ubrania, jakie macie). Chodzi mi o konkretne odcienie - jeśli nie umiecie ich opisać, nie szkodzi, dalej pokażę przykłady.

To może być mniej oczywiste, bo nie chodzi o kolory, które lubimy, poza tym często część (a nawet wszystkie) kolory wcale nie są takie, jak nam się wydaje. Chodzi o kolory, w których dobrze wyglądamy bez makijażu i kiedy te kolory są blisko twarzy (np. bluzka z małym dekoltem).

Najlepiej poprzymierzać w dobrym świetle - przyćmione lub zbyt ciepłe może fałszować efekt.


Kwestie, nad którymi warto się zastanowić, pamiętając że wszystkie kolory mają pasować lub nie bez makijażu i blisko twarzy:

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Palety kolorów - mogą wydawać się skrajne, ale dobrze oddają różnice między różnymi grupami kolorów.

__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora