Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - My tu sobie gadu, gadu, a Maleństwa dają czadu - Mamy V-VI 2013 cz.8
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-01, 15:25   #2463
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: My tu sobie gadu, gadu, a Maleństwa dają czadu - Mamy V-VI 2013 cz.8

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Dobra ja spadam dziewczynki, zajrze do Was pewnie dopiero w niedziele - dzisiaj mam gości a jutro idę w gości tak mi dobrze
Moje ciężkie pracowanie ogłaszam za zakonczone Powinnam niby tu być jeszcze przez 20 minut ale nikogo już nie ma i mi się nie chce
No widzisz, udało się! I od razu balowanie zaczynasz
Baw się dobrze, no i mam nadzieję, że w domu też znajdziesz czas na wizażowanie


Dla tych z Was, które rozważają pieluchowanie wielorazowe wklejam relację mojej koleżanki, która poszła w najtańszą opcję (wydali ok 500zł) i jest zadowolona.
Zainteresowanych zapraszam do lektury (ja na pewno z wielu jej uwag skorzystam):

Pieluchy kupowałam tu: ekomaluch.pl (2 kieszonki małe, których używałam jako otulaczy), krainapieluszek.pl (otulacze i akcesoria), pupus.pl (wkłady chłonne - na allegro da się taniej) a tetrowe na allegro, tylko właśnie sprawdziłam, że ten sprzedawca nic nie ma.
Napiszę Ci trochę o moich doświadczeniach.

Jeśli chodzi o zestaw jaki mam i co się z tego sprawdza a co nie:
- 50 pieluch tetrowych LUX 140g - jak dla mnie ilość w sam raz
- 5 otulaczy flip - genialny wynalazek; w pampersach miałam przecieki co jakiś czas a w tym tylko raz, jak źle założyłam
- 2 kieszonki AppleCheeks - 1 kupiłam z wkładem drugą bez. Wkład fajny, a kieszonki jak dla mnie to zbędny wydatek. Zamiast tego mogłam kupić otulaczki w noworodkowym rozmiarze
- 20 polarkowych wkładek z pupus.pl (na allegro też widziałam i to taniej), polecam, ale 30 byłoby idealnie - piorę co 3 dzień
- wkłady chłonne 8: jeden kupiłam z otulaczem flip - duży i chłonny, ale na chwilę obecną za duży moim zdaniem (za gruby, za szeroki, za sztywny), jeden wkład z kieszonki, 3 wkłady bambus i mikrofibra z pupus.pl - fajne, chłonne i niezbyt grube, 3 wkłady 100% bambus - dla mnie rewelacja, chłonie i chłonie, jest mały, więc nadaje się też dla małego dziecka. Wkładów przydałoby mi się ze 20 i do tego będę dążyć ponieważ wcześniej stosowałam tylko na noc a teraz potrzebuję stosować na dzień.
- papierki/bibułki jednorazowe - na allegro cena od 9zł w górę. Ja mam BabyOno, ale na allegro widziałam też fajne (albo fajniejsze, bo można wrzucać do toalety) za 11zł. Bardzo pomocne, szczególnie jak się wie, kiedy dziecko robi kupę. Jak była noworodkiem stosowałam do każdej pieluchy, gdzieś tak po 2 tygodniach do co drugiej (trafiałam w 90%), a teraz się z Zuzią mijam, więc przestałam używać na razie...
- mydło odplamiające - kosztuje koło 29zł, ale można go używać i używać. Stosuję już 3 miesiące i pewnie jeszcze miesiąc wytrwa a Zuzia robi duuużo kup. Teraz wiem, że mydło warto pokroić na mniejsze kawałki, wtedy się nie marnuje na mokrych rękach. Spłukujesz pieluchę, pocierasz plamę i odkładasz do czasu prania. Jak na razie mam bielutkie pieluchy.
- Bambino Mio - antybakteryjny dodatek do prania - mam nadzieję, że naprawdę jest antybakteryjny, bo pieluchy gotuję bardzo rzadko
- zapinki snappy - nie używam, na szczęście były tanie

Dla mnie pieluchy tetrowe są lepsze, bo Zuzia baaaardzo dużo brudzi i żeby wyżyć na kieszonkach to potrzebowałabym ich ze 20. Przede wszystkim zniechęciło mnie to, że czytając opinie o kieszonkach ciężko było mi znaleźć dobrą w dobrej cenie. Dla mnie pieluchy tetrowe są uniwersalne. Można je złożyć w różny sposób, założyć 1, 2.

Tutaj są sposoby składania. http://www.pieluszkarnia.pl/Jak-skla...fo-pol-43.html Teraz stosuję pierwszy (na misiu), a przy noworodku przedostatni, bo daje możliwość dopasowania wielkości pieluchy

Jeśli chodzi o pranie to najgorsze jest spieranie kup. Nienawidzę tego. Zauważyłam, że na płukanie idzie dużo wody, więc robię tak: wybieram najmniej zabrudzone pieluchy, zatykam umywalkę, spłukuję, w tej wodzie spłukuję brudniejsze a jak woda jest już zbyt brudna to ją wymieniam. Plamy smaruję mydłem i wrzucam pieluchy do wiadra. W dzień prania wrzucam pieluchy do pralki, włączam płukanie, czekam jak pieluchy się zamoczą i zatrzymuję pralkę, żeby je namoczyć. Jak się wypłukają to dorzucam ubranka i co tam jeszcze mam. Piorę na 60 stopni na programie do bawełny. Wiruję na obrotach 400, bo tetra szybko schnie a nie jest tak wygnieciona po takim wirowaniu.
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora