Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dieta 5:2 dr Mosleya
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 11:40   #24
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: Dieta 5:2 dr. Mosleya

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Heh... jeśli mogę wtrącić.
Autorka w pierwszym poście napisała:
"Przez dwa nienastępujące po sobie dni w tygodniu spożywa się 500-600 kalorii, a w pozostałe dni w tygodniu je się normalnie"
Jak przeczytałam Twojego posta to aż z ciekawości policzyłam sobie ile zjadłaś w ciągu takie "normalnego" dnia. Wszelkie wielkości starałam się raczej zawyżyć niż zaniżyć. 20 krewetek - nie wiem jakie to były krewetki, ani jaka była ich waga, ale założyłam, że ok 250g (wątpię żeby aż tyle), do jajecznicy dodałam masło (ale pewnie robiłaś bez tłuszczu?) Pasztet policzyłam 35g (tyle to raczej na 2 pełne kromki wchodzi, a nie na pół), Fety policzyłam aż 80g, choć też wątpię żeby tyle tego było, chyba że feta była głównym składnikiem? Chleba policzyłam pełną kromkę i bagietki też tyle co waży pełna kromka. (...)
W każdym bądź razie... wyszło mi że zjadłaś tyle - Suma dobowa: 896kcal, 80g (36%) białko, 46g (46%) tłuszcze, 37g (17%) węglowodany.
Jeżeli w dzień postny można zjeść 500-600kcal, to coś jest chyba nie tak jak Ty w normalnym dniu jesz raptem 300kcal więcej, prawda? Jedząc tak na pewno waga szybko poleci, bo dla organizmu to nie jest taki bodziec jaki miała powodować ta dieta (hipotetycznie) ale przeciągająca się głodówka. Musisz zwrócić na to uwagę i w razie potrzeby kontrolować ile zjadasz kalorii oraz białek, tłuszczy i węglowodanów, a także innych składników odżywczych. Bo już pomijając kalorie to np. tragicznie mało węglowodanów wyszło... . Inna sprawa że ćwiczenia i głodowa dieta to najgorsze możliwe połączenie. Ćwiczeniami zwiększasz deficyt kaloryczny, czyli generalnie przy tej ilości jedzenia pogłębiasz problem...
Ojej, wielkie dzięki za takie wyliczenie, serio
Nie miałam pojęcia, że tylko tyle tych kalorii wyszło. No, generalnie staram się jeść sporo mniej niż wtedy, kiedy regularnie przytyłam. Ale zdecydowanie masz rację, to za mało na zwykły dzień, nawet biorąc pod uwagę że jajecznicę robiłam na małej porcji masełka .
A dlaczego sugerujesz mi większe spożycie węglowodanów? Czy powyższe proporcje nie są ok?
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując