Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Książki i filmy oparte na faktach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-06, 09:52   #10
mrówka_zeta
Raczkowanie
 
Avatar mrówka_zeta
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 243
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Ostatnio miałam w domu książki Waris Dirie (nie wiem co mnie podkusiło, by wziąć je z biblioteki), ale były napisane tak irytująco nieliterackim językiem, że skapitulowałam po kilkunastu stronach.

Jakoś nie przepadam za większością autobiografii z wyżej wymienionego powodu - do ich pisania zabierają się często ludzie, którzy po prostu na literaturze się nie znają i wychodzą z tego takie cuda, jak właśnie wspomniana "Córka Normadów" Z książek opartych na faktach polecam przede wszystkim (jeśli lubisz) historyczne, gdy nie są to suche daty (a zwykle nie są), można się bardziej wzruszyć niż przy romansach.

Sądzę, że przypadnie Ci też do gustu "Pianista" Szpilmana, jeśli jeszcze nie czytałaś.

fakt, pod tym wzgledem wyzej wymienione ksiazki nie powalaja. ale........ nie sa to pisarki z powolania. to ich zawile losy sprawily ze postanowily opisac swoja historie. dlatego nie oczekuje od nich doskonalego kunsztu literackiego. w tego typu ksiazkach zwracam uwage przede wszystkim na autentyzm. a na niektore niedociagniecia przymykam oko.
__________________
I'm not angel, I'm not devil, I'm something in between...
mrówka_zeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując