Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Połowa maluszków już jest z nami, na resztę niecierpliwie czekamy! V-VI 2013 cz.17
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-21, 12:03   #4125
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Połowa maluszków już jest z nami, na resztę niecierpliwie czekamy! V-VI 2013 cz

nie dawal mi spokoju temat MROZENIA POKARMU. kupiłam w aptece taki specjalny termometr, który wskazuje temp. w lodówkach / zamrażarkach
zakres temperatur:
- temp. niskiego zamrażania, -50 do -20
- mrożenia, -20 do 0
- przechowywania żywności
- temp. normalna 0-10
- zakres temperatury szkodliwej dla artykułów spożywczych, 10-40

i wiecie co? SPOKOJNIE MOZECIE TRZYMAC ZAMROZONE MLEKO 6-12 MIESIECY w zamrażalniku lodowkowym.

w instrukcji obsługi woreczków do pokarmu baby ono napisano:

W TEMP. POKOJOWEJ dla dzieci zdrowych 8-12 godzin,
dla wczesniakow i dzieci chorych 1-4godz.
W LODOWCE -5 ST. 3-4 dni, wcześniaki 24-48godz.
W ZAMRAZALNIKU LODOWKI -10 ST. 2 tygodnie, wcześniaki tydzień
W ZAMRAZALCE - 18 ST. 6-12 miesięcy, wcześniaki 3-6 miesięcy.

wydaje mi się, ze pisząc zamrażalnik lodówki oni ciagle maja na myśli zamrażalnik, który jest na gorze lodówki i wpływ na temperaturę w nim ma kazde otwarcie drzwiczek... zamrażalnik z osobnymi drzwiczkami (taki jaki jest w większości nowszych lodowek) ma nizsza temeperature.
mój termometr wskazuje -25st. po kilku otwarciach drzwiczek, sprawdzaniu temp. itd. najwyzsza była -15, ale otwierałam co kilka minut, bo niecierpliwa jestem hehe

test przeprowadziłam, bo roznica miedzy 2 tygodniami, a 6 miesiącami jest spora i już chcialam moje mleko magazynować u sąsiadki, która ma ten stary skrzyniowy zamrażalnik (zajmujacy pol kuchni ).

także nie wiem jak Wy, ale ja już bez obaw mroze mleko - na wrzesień.
oczywiście w instrukcji jest dopisek, ze ze względu na zmiane składu mleka matki wraz ze wzrostem dziecka zaleca się spożycie mleka w czasie nie dluzszym niż 2 tygodnie.

aa i jak już tak informuje to napisze jeszcze o rozmrażaniu, żeby żadna nie miała wątpliwości:
- zaleca się powolne rozmrazanie pokarmu. w tym celu należy umieści go w lodowce do uzyskania formy płynnej.
do ogrzania pokarmu najlepiej uzyc kapieli wodnej , której temp. nie powinna przekraczać 50 st.
w celu zachowania wartości odżywczych pokarmu kobiecego nie wolno gotowac, podgrzewac na palniku kuchenki lub w kuchence mikrofalowej!
temperatura gotowego do podania pokarmu powinna mieć temp. ciala ludzkiego, a wiec nie więcej niż 37 st.

uwaga!
nie wolno ponownie zamrazac pokarmu raz rozmrożonego, pokarm nieużyty powinien zostać wyrzucony.
nie wolno mieszac pokarmu rozmrożonego ze swiezo odciagnietym
należy mrozic tylko swieze mleko.

koniec wykładu

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
w te upały to się w chuście nie wychodzi i fakt, jeśli już chcemy wyjść w chuście to ciałko powinno być zakryte
no to teraz do mnie dotarlo, ze chodzilo nie o wychodzenie na spacer, a o wychodzenie na spacer w chuście
diabli jest offline Zgłoś do moderatora