2007-05-01, 18:23
|
#265
|
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
|
Dot.: Akcja: Tyjemy Razem !!
wątek ma 6 stron a nie piszemy tutaj co mamy robić ehh . .
to może ja zacznę . . podam dietę jaką powinna jeść osobą z niedowagą 
dzień 1
energia 2490 kcal; białka 98 g; tłuszcze 81 g; węglowodany 346 g
posiłek 1
zupa mleczna
-1,5 szklanki mleka 3,2% - 3 łyżki płatków owsianych - 3 śliwki suszone
przygotowanie - płatki wsyp do mleka i zagotuj, dodaj śliwki
posiłek 2
kanapki, sok
- 2 kromki chleba mieszanego - 2 łyżeczki masła śmietankowego - 2 plasterki polędwicy z kurczaka - ogórek - szklanka soku pomarańczowego
przygotowanie - zrób kanapki z masłem, polędwicą i ogórkiem
posiłek 3
napój wysokoenergetyczny, ciastko
- kartonik Nutridrink o smaku owoców tropikalnych Ovita Nutricia - ciasteczko zbożowe pszenne
posiłek 4
paluszki rybne, ziemniaki, surówka sok
- 4 paluszki rybne mrożone - szklanka kapusty kwaszonej - mała marchewka , 1/2 cebuli - 2 łyżki oliwy z oliwek - 3 ziemniaki - sok z cytryny, czosnek, pieprz, sól - szklanka soku bananowo-pomarańczowego
przygotowanie - rybę usmaż, z kapusty, marchewki i cebuli z oliwą zrób surówkę, podawaj z ugotowanymi ziemniakami
posiłek 5
kanapki, fasolka szparagowa, herbata
- 2 kromki chleba żytniego - 2 łyżeczki masła śmietankowego - 2 plasterki sera żółtego - szklanka fasolki szparagowej - filiżanka herbaty z łyżeczką cukru
przygotowanie - chleb posmaruj masłem zjedz z serem i ugotowaną fasolką polaną masłem
i do tego trzeba zrobić sobie 15- minutową rozgrzewkę wieczorkiem . .
np.
Kopnięcie - Zdjęcie nr 1 - Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Nie napinaj nóg w kolanach – trzymaj je „miękko”. Następnie ściśnięte piąstki przysuń do podbródka, a łokcie blisko klatki piersiowej. Postaraj się, by ramiona były rozluźnione. Przechyl ciało o 45 stopni w prawo. Wysuń lewą nogę w bok, a palce stopy skieruj w stronę podłoża. Wykonaj kopnięcie –-> podnieś lewą nogę do tak wysokiej pozycji, jaką jesteś w stanie wykonać, przy zachowaniu komfortu wykonania „ciosu”. Dociągnij nogę w dół do pozycji wyjściowej.
Przysiadu - Zdjęcie nr 1 - Wykonaj przysiad. Pamiętaj, że kolana mają być w równej linii z kostkami u stóp. Nie powinny one również przekraczać linii palców. Zmień nogę i powtórz ćwiczenie.
Pozycja na krzesło - Zdjęcie nr 2 - Stań nogami i stopami złączonymi. Wypchnij biodra w tył i przyjmij pozycję tak jakbyś siadała na krzesło (kolana nie mogą przekroczyć linii stóp). Staraj się by nogi były złączone w kolanach i kostkach. Wysuń wyprostowane ramiona tak by przeszły na wysokości uszu. Pamiętaj by szyja stanowiła przedłużenie kręgosłupa. Wytrzymaj w takiej pozycji przez 5 sekund.
Wypadu w tył - Zdjęcie nr 2 - Połóż ręce na biodrach i wykonaj wykrok w tył. Pamiętaj by zarówno kolana
jak i kostki były w równej linii. Wytrzymaj w takiej pozycji przez 5 sekund. Powróć do pozycji wyjściowej, powtórz „pozycję krzesło” itd.
"Cursty przysiad" - Zdjęcie nr 3 - Stań na szerokości ramion, ręce ułóż na biodrach. Zrób w przód wykrok lewą nogą (po ukosie), ale tak by obie nogi lekko się stykały. Opuść lewe kolano do kąta 90 stopni. Palce skieruj do przodu. Następnie wróć do pozycji wyjściowej.
Unosu bokiem - Zdjęcie nr 3 - Unieś prawą nogę w bok do takiej wysokości, abyś nie zmieniła pozycji bioder – tak by były w pozycji stałej. Lewą nogę trzymaj prosto a kolano miękko. Wróć do pozycji wyjściowej, zmień stronę i powtórz.
|
|
|