2007-05-04, 22:20
|
#19
|
Zadomowienie
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
|
Dot.: Filmy w klimacie...
Cytat:
Napisane przez syntagma
Leniwa fabula, spokojny i baaaardzo poruszajacy:
"The secret life of words"
Tylko akcja dzieje sie na srodku morza  Nie wiem czy widzialas moze?
|
Popieram 
Przecudowny film, warto zobaczyć. Teraz w kinach niedługo ma być premiera innego filmu tej reżyserki - "Moje życie beze mnie".
Germini , a oglądałaś coś Kieślowskiego ? Mógłby Ci się spodobać, zwłaszcza "Podwójne życie Weroniki", albo "Trzy kolory : Niebieski".
Na podstawie scenariusza Kieślowskiego, w innej reżyserii "Niebo" z Cate Blanchett. Też nieziemski film.
W egzotycznej scenerii - tureckiej - "Uwikłani".Historia dwojga ludzi, których związek rozpada się z powodu różnic kulturowych. Mężczyzna zabiera swoje córki do Turcji, kobieta walczy o odzyskanie dzieci. Ciekawy ze względu na wątek dziewczynek, które zostają wychowane w duchu islamskim, ich odnalezienie się w tej zupełnie innej kulturze.
(http://www.filmweb.pl/Uwik%c5%82ani+...Film,id=186831)
Z kostiumowych - "Duma i uprzedzenie" z 2005. Wprawdzie współczesna ekranizacja,ale estetycznie bardzo piękna.Wciąga w ten spokojny świat.
__________________
Once I wanted to be the greatest
|
|
|