Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rogowacenie mieszkowe skóry
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-24, 23:33   #854
_Clarena_
Przyczajenie
 
Avatar _Clarena_
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12
Dot.: Rogowacenie przymieszkowe skóry

jasny19 źle mnie zrozumiałeś: napisałam, że demodex jest jedną (wg mnie, jedną z istotniejszych) z wielu przyczyn rogowacenia. Potwierdzenie prawdziwości tej teorii znajduje się na międzynarodowym forum www.keratosispilaris.org, gdzie są informacje od ludzi, którzy wyleczyli się olejem z wiesiołka, olejem z rokitnika. Zaglądnijcie tam i zobaczcie na zdjęcia. Do genetyki sprowadzają rzecz dermatolodzy, którzy nie mają ochoty zainteresować się tematem.
Jeśli chodzi o olej z wiesiołka, wiadomo, że każdy organizm reaguje indywidualnie, różne są przyczyny rogowacenia ale ważna jest też przyjmowana dawka. Ja znalazłam informację, że max lecznicza dawka LA to 10 g/dobę. Na opakowaniu producent podaje sugerowaną dawkę profilaktyczną. Ja stosowałam dawkę dużo większą niż zaleca producent przeciętnego wiesiołka (500 mg/kapsułka, a w niej 45 mg GLA) i po 2 miesiącach mogę powiedzieć, że działa i nie ma możliwości aby nie działał. Poza tym organizm potrzebuje od 3 - 6 miesięcy aby się nasycić kwasem. Tyle brałeś???
Problem jest jednak w tym, że po odstawieniu to powraca. Zachodzi więc podejrzenie, że są jeszcze inne czynniki sprawcze niż wadliwy enzym D6D. Dlatego też przygotowuję się do ponownego ataku liściem a potem olejem z rokitnika.
_Clarena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując