Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak uchronić dziecko przed pedofilią.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-12-29, 18:40   #48
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Jak uchronić dziecko przed pedofilią.

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Ja też mam całkowite zaufanie do babć i dziadków, jednak nie ukrywam, że przytoczony przeze mnie wcześniej przykład trochę mnie nastraszył. Zakładam, że tamci dziadkowie (chłopca molestowała zarówno babcia jak i dziadek) nie przejawiali takich skłonności wcześniej, inaczej syn owych państwa nie zezwoliłby na kontakty z dzieckiem.
Ala też chce wszystko robić sama ale nie wydaje mi się, żeby była w stanie np. dokładnie się podmyć


Szczerze mówiąc nie wiem to po prostu dla mnie całkowita abstrakcja. Wiadomo, że przemoc jako taka jest odczuwana przez dziecko hmm 'od razu' - ktoś ją uderzy czy popchnie, to zaboli i mała potrafi się na takie zachowanie poskarżyć. Jednak nie wydaje mi się, że potrafiłaby (na razie) rozpoznać coś złego np. w dotykaniu miejsc intymnych przez osoby teoretycznie zaufane. Np. dotykanie podczas kąpieli jest w porządku, a dotykanie jak leżymy w łóżeczku już nie.
Wydaje mi się, że wystarczy to po prostu córeczce tłumaczyć. Dokładnie tak jak napisałaś - "podczas kąpieli mama lub tata mogą cię dotknąć, żeby cię umyć, ale w innych sytuacjach nikt nie ma prawa cię dotykać w twoje miejsca intymne" (czy tam cipkę, siusiaka... Jak to tam nazywacie). Ja będę uczyć synka, żeby mówił mi zwłaszcza te rzeczy, o których "ktoś" zakazuje powiedzieć rodzicom. I generalnie uczyć, że każdy ma swoje okolice, które są tylko jego i że nikt nie ma prawa go tam dotykać, nawet rodzice, jeśli nie ma takiej ochoty w danym momencie.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując