Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mój chłopak będzie pracował w moim gospodarstwie WSPÓLNE KONTO
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-01, 13:35   #19
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Mój chłopak będzie pracował w moim gospodarstwie WSPÓLNE KONTO

Cytat:
Napisane przez bella_de Pokaż wiadomość
Mój TŻ sam powiedział, że on może za samo jedzenie i mieszkanie pracować także, mylicie się. Z tą miską zupy to nawet sam użył takiej "przenośni". Chodzi o to, że nie jest wymagający, bardzo chce mieszkać i pracować na wsi. Jednak takiego układu ja sobie nie wyobrażam, chcę abyśmy żyli na takim samym poziomie Stąd pomysł wspólnego konta, z kasą na życie. TŻ na pewno zrozumie, że kasy więcej po prostu nie ma, że jak wpadną dodatkowe pieniądze to będa zainwestowane w remont domu, inwestycje w dofinansowanie ziemi. To nie jest tak, że ja mam full kasy i wydzielam 2 000. Wydzielam tyle, bo tyle mogę, nie więcej. Sam zaproponował TŻ mieszkanie na wsi, u mnie, to teraz próbuję uczciwie rozwiązać kwestię kasy.
A co do ubezpieczenia sama nie wiem. Pomińmy to na razie, bo tu akurat musze opinię TŻ znać, a nie rozmawialismy o tym jeszcze.
A co jeśli, odpukać oczywiście, zachoruje będzie miał wypadek lub cokolwiek innego? Koszty leczenia np. szpitalnego są ogromne. Rozumiem, że to plany na początek, ale sytuacji losowych nigdy nie możemy przewidzieć. Ale z tego co wiem zdrowotne można chyba opłacać samemu?

Poza składkami na zdrowotne i emerytalne, to myślę, że skoro Wam to odpowiada to dlaczego nie. Uważam, że to uczciwy pomysł, bo nie wyobrażam sobie, żeby facet wszystko oporządzał i nic z tego nie miał (nie chodzi o "pensję" ale dostęp do gotówki,coś potrzebuje to bierze i kupuje). Przecież praca na roli to ciężka harówka.

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2014-01-01 o 13:41
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując