Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-25, 10:11   #13
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Przychodzę z pracy i nie mam na nic siły. Ktoś jeszcze?

Niv to co opisujesz, nie jest normalne i może być objawem "zjadającego Cię" stresu.
Miałam podobnie 3 lata temu- bezsenność, zmęczenie, bóle karku i ramion, bóle głowy, nie mogłam normalnie funkcjonować. Poszłam w końcu do lekarza i okazało się, że mam początki depresji.
Na początku miałam tabletki na sen, bym wreszcie mogła przespać chociaż noc, wzięłam je tylko 3 razy, bo koszmarnie się po nich czułam, do tego miałam zwolnienie na miesiąc z pracy i chodziłam przez miesiąc na zajęcia terapeutyczne, lekarz proponował mi tez antydepresanty, ale odmówiłam, bo bałam się że się uzależnię. Moje objawy po miesiącu zwolnienia zniknęły, miałam jeszcze trochę problemu ze snem, ale to już załatwiły herbatki ziołowe wyciszające. Na terapii pracowałam nad moim podejściem do życia.
Także nie bagatelizuj tego, ja miałam szczęście że dość szybko zareagowałam i poszłam do lekarza. Nie mówię że masz depresję, ale Twój opis może świadczyć o tym że żyjesz w ciągłym stresie a to też może doprowadzić do depresji. A depresja to straszna choroba, która zaczyna się po cichu i pogłebia się powoli Cię wykańczając. I depresja to nie choroba w której siedzisz i płaczesz, to choroba, która powoli, ale skutecznie zaburza Twoje funkcjonowanie w życiu.
Depresja atakuje nie tylko psychikę- atakuje tez fizyczność.
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując