Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Anoneirognozja - mimo że brzmi dziwnie to pytanie do każdego
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-29, 16:22   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Anoneirognozja - mimo że brzmi dziwnie to pytanie do każdego

Ten sen czołgania się po ziemi i niemożności podniesienia się może być własnie tym drugim objawem.

Czy ma ktoś może chociaż jakieś anglojęzyczne źródła na ten temat? Publikacje naukowe, medyczne?

Moje sny bywają tak realistyczne, że zdarzyło mi się w wieku 11 lat i jakoś z rok temu ''zakochać'' w chłopaku ze snu. Wtedy akurat wiedziałam, że to sen, chodzi o realistyczność. A pamiętam np., że jak byłam dzieckiem, śniło mi się kilka razy, że za parkiem na moim osiedlu jest straszny, ciemny las i byłam pewna, że on tam jest. Mówiłam o tym mojemu tacie to zaczął mi opowiadać o poprzednich wcielenaich i inne takie. Albo że na moim osiedlu wykonano ogromne baseny, w których hodowano wieloryby. Ten sen też miałam, jak byłam dzieckiem i też przez jakiś czas byłam na 100% pewna, że to było naprawdę. Teraz to z tym kołem (chociaż jeszcze wieczorem muszę sprawdzić, jak będzie ciemno i zapalę TV, bo w pokoju w którym mieszkam wcześniej mieszkały dzieciaki i możliwe, że wcale mi się to nie śniło tylko było naprawdę, że po prostu namalowały tymi takimi ''niewidzialnymi'' pisakami kółko i widać je wieczorem jak światło świeci pod odpowiednim kątem - to jest sufit ukośny i a koło ''widziałam'' w niskim miejscu), a w międzyczasie pamiętam też że miałam takie sny, tylko już nie pamiętam konkretnie co to było, zapamiętałam tylko że bywało więcej razy, że myliłam sny z rzeczywistością.

Z tego co kojarzę, na Wizażu są użytkowniczki będące lekarzami np. Dacn, fajnie jakbyście napisały co o tym wiecie .

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-04-29 o 16:34
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując