Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Polak nie lubi się integrować
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-30, 21:39   #40
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Polak nie lubi się integrować

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Zastanawiam się dlaczego Polacy nie integrują się na emigracjii z rodakami. Zauważyłam, że np: Filipinczycy, Portugalczycy, Azjaci zawsze tworzą grupę a Polak sam sobie rzepkę skrobie i nie bardzo szuka rodaka, woli zawierać znajomości z innymi nacjami. Nie wiem dlaczego tak jest przecież fajnie jest porozmawiać swoim ojczystym językiem, poplotkować nikt nas tak nie rozumie jak "my" siebie sami. Pytanie głównie do osób na emigracji/dużo podróżujących czy zauważyliście taką samą tendencje? Dlaczego tak jest? Wstydzimy się swojej narodowości, chcemy uciec od niej? Przykładowo u mnie na wyspie tak właśnie jest. Polaków jest dosyć sporo bo ponad 30 a ja znam dosłownie 5-ciu z którymi spotykamy się od czasu do czasu. Tym czasem wychodząc czy w tygodniu czy w weekend do pubu/kina/gdziekolwiek zawsze widzę duże grupy innych narodowości razem.
Absolutnie sie z pogrubieniem NIE zgadzam, ja lepiej dogaduje sie z innymi obcokrajowcami i lepiej czuje sie w ich towarzystwie, nigdy polakow za granica nie szukalam, ale tez nie unikalam, wielu rodakow mowilo mi, zeby na innych polakow za granica uwazac, poznej sama sie niestety bolesnie o tym przekonalam, za granica polak polakowi wilkiem,teraz ich unikam.

Ja wole integrowac sie z miejscowa ludnoscia badz innymi cudoziemcami, sa dla mnie duzo bardziej interesujacy pod wzgledem kulturowym chociazby, mozna sie wiele od nich nauczyc i wiele o swiecie dowiedziec, mowie kilkoma jezykami, wiec ta bariera mnie nie dotyczy, wole pogadac w innych jezykach niz w polskim, po polsku mowie jak przyjezdzam do domu, gadanie w ojczystym jezyku,to zadna atrakcja
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując