Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-06, 19:20   #10
elwirawrobel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmetyki (nie)testowane na zwierzętach - propozycja aplikacji mobilnej

Hej

Fajnie, że napisałeś, bo już sądziłam, że się rozmyśliłeś...

Na początku chcę Cię uspokoić. Nie przejmuj się tym, że kupiłam kilka kosmetyków. Nie zrobiłam tego wyłącznie ze względu na akcję, po prostu nadszedł czas uporządkowania kosmetyczki, z tego powodu wyrzuciłam wszystko, co testowane na rzecz tego, co takie nie jest

Co do Twojego pierwszego pytania, niestety nie potrafię na nie odpowiedzieć ze 100 % pewnością. Z tego co wiem, to wszystkie produkty Ziaji, Wibo nie są testowane. Natomiast do "Joanny" muszę napisać, zobaczę co mi odpiszą. Ziaja dodatkowo twierdzi, że jej produkty nie zawierają składników testowanych. Pisze o tym na swoim Facebook'owym profilu. To bardzo ważna informacja (mam nadzieję, że nie oszukują), ponieważ częstą praktyką producentów jest zapewnianie konsumenta o tym, że kosmetyk nie jest przez nich testowany (posiada on znaczek króliczka i podpis NOT TESTED ON ANIMALS), podczas gdy rzeczywiście jest. Z tymże ich firma zleca takie testy innej albo kupuje od nich testowane składniki, które włącza do swoich kosmetyków. Wtedy oni uważają się za uczciwych, bo przecież sami nie testowali. Ale to bezczelne i głupie! ;/ A co do Himalaya Herbals, wyczytałam, że niestety nie wszystkie ich produkty są nietestowane. Tu jest napisane, że leki jednak testują: http://www.petaindia.com/features/co...n-animals.aspx

Natomiast w tym miejscu dziewczyny z Wizaża dyskutują o Ziaji. Piszą, że: "Ziaja nie testuje na zwierzętach, ale ma w swoich kosmetykach składniki odzwierzęce i pochodzenia zwierzęcego. Ja jako wegetarianka sprawdzam skład każdego kosmetyku i nie kupuję tych kosmetyków, które mają w składzie produkty odzwierzęce." - no właśnie, bo to też jest istotne.

Nie wiem, czy dobrym pomysłem jest, aby producenci zainteresowali się Twoją aplikacją. Boję się, że będą kłamać, przeinaczać i mówić o sobie w samych superlatywach. Bo jak inaczej mogą mówić? Wątpię, że będą z nami szczerzy, skoro - jak podejrzewam -większości z nich chodzi głównie o zysk. Dlatego myślę, że lepiej będzie włączyć w akcję ludzi (zwłaszcza wegetarian, wegan oraz tych wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierzaków).

Jutro zajmę się rozpowszechnieniem informacji o Twoim pomyśle na Facebooku. Napiszę do organizacji pro-zwierzęcych. Chyba na razie nie będę tworzyć na Facebooku wydarzenia ani zakładać grupy temu poświęconej, może z czasem się to zrobi. Ale to jeszcze zobaczymy. Na ten moment ciekawi mnie jak duże zainteresowanie wzbudzi Twój pomysł ( ja jestem dobrej myśli )

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa - jak to możliwe, że tak niewiele osób zainteresowało się tym arcyważnym wątkiem na Wizażu? Może nikt tu już nie zagląda?

Dziękuję i Tobie również życzę przyjemnego tygodnia
Pozdrawiam

PS. Znalazłam na Wizażu kilka wątków podobnych do tego. Dziewczyny polecają tam kosmetyki firm nietestujących, np. tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...181&page=12ale lub tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=500654&page=168. Jednak nie wiem, na ile te informacje są aktualne, bo pisane były jakiś czas temu (nawet kilka lat), a w tej sprawie nieustannie się coś zmienia. Dlatego fajnie byłoby Dziewczyny, gdybyście zechciały teraz pomóc Wasza pomoc i wiedza są BEZCENNE! Czy zechcecie się nimi podzielić? Przecież chodzi o dobro cudownych, bezbronnych istot. Nie chcę na Was naciskać, ale wierzę, że skoro do tej pory tak wiele wątków poświeciłyście tej sprawie , to jest to dla Was ważne.

PS.2. Z nietestowanych mam jeszcze:
- 5900950938697 - Wibo - Lovely lakier do paznokci
- 5907439132607 - Wibo - Róż z jedwabiem i wit. E

PS. 3. Mam już odpowiedź od "Joanny". Piszą, że nie testują: "Szanowna Pani zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem nie przeprowadza się testów gotowych wyrobów na zwierzętach. Laboratorium Kosmetyczne Joanna nie przeprowadza ani nie zleca jednostkom zewnętrznym wykonywania testów na zwierzętach gotowego produktu, prototypu ani żadnego z jego składników. Nasze produkty testowane są w niezależnych ośrodkach badawczych pod kątem czystości mikrobiologicznej, wrażliwości i odczuć sensorycznych. Współpracując z firmami dostarczającymi surowce wymagamy deklaracji o nie testowaniu produktu na zwierzętach.
Mam nadzieję, że przekazana informacja jest dla Pani satysfakcjonująca.
Serdecznie pozdrawiam
Marta Stachowicz
Laboratorium Kosmetyczne Joanna Sp.j
Kierownik Działu Badawczo-Wdrożeniowego"

Edytowane przez elwirawrobel
Czas edycji: 2014-05-07 o 07:14
elwirawrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując