Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Edukacja domowa
Wątek: Edukacja domowa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-06, 22:15   #21
bangelika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: Edukacja domowa

szajajaba - to strasznie trudno ocenić, na pewno uważam, że prowadząc ED jeden z rodziców musi zrezygnować z etatu - i pod tym względem uważam jest trudno prowadzić polskim rodzinom edukacje domową, bo trudno utrzymać się z jednej pensji - ja mam porównanie z sytuacją w Stanach i tam wiekszość mam, ktore znam nie pracują.
Generalnie większość rodzin, jakie znam osobiście w Polsce jest zdania, że ED jest tania, tańsza niż szkoła, ale trudno mi powiedzieć, bo nie znam przeciętnych kosztów rodzica posyłającego dzieci do szkoły, bo moje nie chodzą. Natomiast osobiście uważam, że w ED są wydatki, bo np. wszystkie pomoce edukacyjne trzeba stworzyć, albo kupić samemu, dodatkowo dzieci nie chodzą do szkoły i jest mnóstwo czasu do zagospodarowania, a trudno znaleźś atrakcje, ciekawostki, zajęcia, które nic nie kosztują.
Natomiast fakt jest taki, że dziecko w ED musi być zapisane do jakiejś szkoły i ta szkoła pomimo, iż dziecka fizycznie w niej nie ma, miesięcznie na to dziecko dostaje kilkaset zł od państwa, więc moja rada jest taka, żeby rodzice z ED jednoczyli się i dogadywali się z placówkami, aby część tych środków "udostepnić" im na edukację dzieci - my tak właśnie robimy .
bangelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując